Готуємося до блекауту: що робити мешканцям багатоповерхівок за відсутності каналізації

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Готуємося до блекауту: що робити мешканцям багатоповерхівок за відсутності каналізації © Depositphotos/RasulovS
У разі тривалих відключень електроенергії у Києві без благ цивілізації можуть залишитися 12,5 тисяч багатоповерхівок.

Найбільш критичним компонентом у ситуації повного блекауту буде відсутність каналізації, а не світла. У Києві близько 12,5 тисяч багатоквартирних будинків, де є централізоване тепло-, водо- і електропостачання.

«Водогін і каналізаційне господарство міста критично залежать від наявності електрики, оскільки обидві системи потребують роботи насосів. Крім того, для каналізації необхідна певна кількість води, інакше відходи киян осідатимуть і накопичуватимуться в каналізаційних трубах», - пояснює директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко у статті «Блекаут – як вижити у великому місті?»

Навіть якщо у людей будуть запаси води для зливу, без роботи каналізаційних насосних станцій система може просто переповнитися, і тоді «продукти життєдіяльності» жителів верхніх поверхів почнуть заповнювати квартири мешканців нижніх поверхів.

Тож підготуватися до життя у будинку без каналізації варто заздалегідь. Самостійна підготовка паралельно до заходів, яких зі свого боку вживає місцева влада, не буде зайвою.

Від початку свого існування людство накопичило чималий досвід утилізації відходів життєдіяльності. Однак не винайшло кращого способу утилізувати продукти людської життєдіяльності, ніж ховати їх у землю.

Автор пропонує звернутися до історії і навіть Біблії. У книжці Второзаконня є заповіді, отримані Мойсеєм від Бога, де прямо описується ситуація в стані війни: «Коли стоятимеш табором проти твоїх ворогів, то стережися всякої погані (23, 10). Матимеш за табором окреме місце; туди виходитимеш за табір (23, 13). Буде в тебе й лопатка між твоїм знаряддям, і коли йтимеш на сторону, то викопаєш нею ямку та присиплеш свій послід (23, 14)».

За три з лишком тисячі років після Мойсея утилізація відходів життєдіяльності шляхом закопування у землю залишається чи не найкращим способом. Усі сучасні системи поводження з «м’якими побутовими відходами» в той чи інший спосіб на кінцевому етапі зводяться до їхнього захоронення в землю.

На думку Сергієнка, у ситуації повного блекаутут та відключення каналізації, яка повністю злежить від світла, мешканцям багатоповерхівок варто облаштувати у дворах будинків вигрібні ями та дворові туалети.

«Зрозуміло, що переважна більшість киян і жителів інших міст психологічно не готові до такого варіанта розвитку подій. Але – переконаний – їм не залишиться нічого іншого, як у разі блекауту самоорганізуватися, викопати та обладнати біля багатоповерхівок дворові вбиральні. На щастя, серед киян чимало вихідців із сіл, які добре знають, як це робиться», - підсумовує автор.

Експерт також пояснив, як місцевій владі підготуватися до тривалого блекауту і чому потрібен чесний діалог із жителями багатоповерхівок.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі