Горіховий Спас: історія свята

Поділитися
Горіховий Спас: історія свята Третій Спас відзначають в кінці серпня © unsplash.com
Свято щорічно відзначають 29 серпня.

Уже цієї неділі, 29 серпня, християни східного обряду святкуватимуть Горіховий Спас - завершальний з трьох літніх Спасів. Таку назву свято отримало, адже в цей час якраз дозріває ліщина і можна займатися її заготівлею на зиму.

Свято називається на честь перенесення Нерукотворного Образа Господа Ісуса Христа з Едеси до Константинополя, проте в народі це свято також називається Хлібний Спас або Спас Нерукотворний.

Історія свята

Існує кілька переказів про Нерукотворний образ Ісуса Христа. Найдавнішою історією вважається та, яка пов'язана з чарівним зціленням хворого на проказу царя Едеси Абгара, до якого був посланий художник, щоб зобразити образ Ісуса.

Передбачалося, що зображення Спасителя мало допомогти царю вилікуватися від хвороби, але художник все ніяк не міг намалювати образ.

Тому засновник місцевої церкви Тадей вирішує принести цареві Абгару хустку, якою Ісус витер обличчя після того, як вмився. Вважалося, що на ньому залишився його образ. І таким чином, царя вилікували від прокази.

Цей образ Ісуса вважається першою християнською іконою. А оскільки борода Ісуса після вмивання була мокра, то вона відбилась на убрусі у вигляді клина. Звідси походить назва Нерукотворного образу - Спас Мокра Брада.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі