Головнокомандувач ЗСУ спрогнозував можливі дії РФ у випадку деокупації Криму 

Поділитися
Головнокомандувач ЗСУ спрогнозував можливі дії РФ у випадку деокупації Криму  © Слово і діло
Агресор може перемістити Чорноморський флот і почати обстрілювати півострів.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний спрогнозував дії Росії у випадку, якщо в 2023 році українській армії вдасться деокупувати Крим. Ймовірну поведінку країни-агресора генерал описав у статті для видання «Укрінформ», яку він написав разом з першим заступником оборонного комітету Ради Михайлом Забродським.

«Припустімо, ЗС України досягли повного успіху в кампанії 2023 року та оволоділи півостровом Крим. Вкрай позитивне політичне та інформаційне значення такого стратегічного успіху переоцінити важко. Разом з тим, по-іншому можна оцінювати воєнне значення такої перемоги», – йдеться у статті. 

За словами авторів статті, після того, як РФ втратить базу для Чорноморського флоту, аеродромну мережу, значну кількість запасів матеріальних засобів і, найімовірніше, значну кількість особового складу і техніки, «ніщо не може суттєво завадити перебазуванню Чорноморського флоту до військово-морської бази Новоросійськ на східному узбережжі Чорного моря, і військова присутність агресора в регіоні буде збережена разом із загрозою ракетних ударів». Подібне можна припустити і для використання російською авіацією, наприклад, аеродромів Приморсько-Ахтарськ та Єйськ. 

«Втрата значної кількості запасів матеріальних засобів для ЗС РФ матиме лише тимчасовий ефект. Втрати в особовому складі й техніці, щонайменше, в плані чисельності, росіяни з часом можуть поповнити», – констатується у статті. 

Зважаючи на такий розклад, на думку Залужного, після 2023 року можна вести мову лише про новий етап протистояння: «звісно, з іншими вихідними даними і перспективами, але знову ж таки – триваючий конфлікт, втрати життів, витрати ресурсів і до кінця невизначений кінцевий результат».

Головнокомандувач наголосив на тому, що для повернення своїх територій Україні необхідно не лише більше зброї, але й сильніша її потужність. Наразі російські ракети можуть стріляти на відстань 2000 км, тоді як зброя ЗСУ дозволяє робити удари лише на 100 км, що значно ускладнює контрнаступ.

Шість місяців війни – достатній термін, щоб відокремити друзів від ворогів. Тих, хто надає реальну допомогу, від тих, хто лише використовує ситуацію у своїх внутрішньополітичних або геополітичних цілях. Робити заяви про відданість миру – не те саме, що наближати його. Детальніше про майбутній розвиток подій у війні читайте у статті Сергія Корсунського «Кінець війни в Україні: чи можна вже назвати дату».  

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі