Заборона бронювати ліки онлайн обмежує конкуренцію на ринку і може призвести до здорожчання медпрапаратів для українців. Тому голова парламентського комітету з питань здоров'я нації Михайло Радуцький виступи проти такої ініціативи. Він наголосив, що у фінальній версії постанови, яку винесуть на затвердження уряду, найімовірніше цього пункту не буде. Про це повідомляє Telegraf.
“Як голова комітету з питань здоров’я нації виступаю проти такого пункту постанови (про заборону роботи маркетпрайсерів) уряду. Вона обмежує конкуренцію на ринку та може призвести до того, що українці будуть купувати дорожчі медичні препарати. На мою думку, такий пункт в постанові це, скоріш за все, технічне недопрацювання. Впевнений, що на засідання Уряду винесуть постанову без заборони роботи маркетпрайсерів. Як народний депутат не можу безпосередньо впливати на виконавчу владу. Але можу здійснювати депутатський контроль, писати депутатські звернення, звертатися до профільного міністра. Міністр Віктор Ляшко запевнив мене, що у постанові, яку винесуть на розгляд Уряду, цього пункту (про заборону роботи маркетпрайсерів) не буде», – зазначив Радуцький.
Мова йде про проєкт постанови «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів)». Ініціатором документа стала Держлікслужба після звернення певних аптечних мереж. Аптечні маркетплейси та прайс-агрегатори виступили категорично проти подібної ініціативи. На порталі tabletki.ua зʼявився заклик підписати відповідну петицію до уряду. За добу вона зібрала 27 тисяч підписів.
Після того, як петиція зібрала таку кількість голосів, представників онлайн сервісів з бронювання ліків запросили на обговорення проєкту постанови. Щоправда, згоди з цього приводу досі немає. Обговорення триватимуть.
Водночас за словами Радуцького, комітет ВРУ з питань здоров’я нації працює над тим, аби ціни на ліки в аптеках стали нижчими. Для цього, за словами депутата, є декілька ініціатив: заборона реклами на упаковках медичних препаратів, плануємо вплинути на маркетингові платежі в аптеках. Незабаром відповідні законопроєкти планують розглянути у Верховній Раді.