Нещодавно американський генерал Марк Міллі закликав Україну відновити переговори з РФ, чим викликав невдоволення у Білому домі. Дискусії з приводу доречності дипломатичних шляхів припинення війни тривають і досі, але більшість політиків та експертів вважають цей варіант недоцільним у нинішній ситуації. До їх когорти входить і професор університету Джона Хопкінса з міжнародних відносин Еліот Коен, який у авторській колонці в The Atlantic наголосив на необхідності надання Києву всієї потрібної зброї для звільнення суверенних територій України.
На думку експерта, Заходу варто припинити просувати наратив про те, що всі військові конфлікти завершуються дипломатією. Коен не згоден з цим твердженням і наводить приклади з історії, які свідчать про протилежне. Зокрема, війну Радянського Союзу з Афганістаном, яка завершилася виведенням радянських військ. А також війну США та Іраку 2003 року, яка завершилась капітуляцією останнього.
Американський професор наголошує: коли мова йде про виживання народу та його державності — жодні переговори неприйнятні. Крім того, Коен спростовує міф про те, що через важкі погодні умови взимку відвоювати власні території фактично неможливо.
“Твердження про те, що зима ускладнює військові операції майже до неможливості, безпідставні. США не вели зимової кампанії з часів Корейської війни, яка була 70 років тому. Українці ж воюють взимку щороку, починаючи з 2014-го. У цьому, як і в багатьох інших аспектах, західним експертам слід було б визнати, що ми можемо навчитися від українців більше про ключові аспекти сучасної війни, ніж вони від нас”, — пише Коен.
Професор університету Джона Хопкінса є стійким прибічником того, що Заходу просто необхідно озброїти ЗСУ необхідними засобами ураження і допомогти остаточно вигнати росіян з України. Він закликає припинити “недолугі переговори про переговори” і зробити те, що “зіграє на руку всім”, а саме надати системи ATACMS, танки Gepard та винищувачі F16, яких чимало на складах союзників.
На думку Коена, остаточна поразка росіян на полі бою стане каталізатором внутрішніх процесів у Кремлі, внаслідок яких зміниться чинна влада. Саме це повинно стати головною метою Заходу, вважає він.
Раніше у Чехії заявили про підвищення ризику ескалації з боку РФ і необхідність підготовки до можливої війни проти агресора.