Спільне дослідження КМІС і ZN.UA грудня 2014 року, проведене в західних областях, показало, що, незважаючи на масове отримання паспортів сусідніх держав і трудову міграцію, населення Закарпаття, Буковини і трьох Галицьких областей однозначно пов'язує свою долю з Україною.
Через п'ять років ZN.UA вирішило повторити це опитування, допускаючи думку про те, що за цей час низка факторів могла вплинути на настрої в регіонах. Серед цих факторів: посилення трудової, і не тільки трудової, міграції (що також досліджувало ZN.UA разом з КМІС у своєму проекті "Кровотеча"); загострення історичних дискусій з Польщею; мовних - з Угорщиною; заява депутата польського Сейму від "Громадянської платформи" Славоміра Нітраса про те, що прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пропонував Польщі захопити і поділити українські землі.
"Дзеркало тижня" вирішило повторити питання, які ставило в 2014 році, при цьому додавши лише два нових, в яких Служба Безпеки України, як і в тих, що були в анкеті 5 років тому, не знайде проросійської крамоли. А ці питання: "Якими мовами Ви б хотіли, щоб володіла ваша дитина/діти для досягнення успіху? (Можливо декілька відповідей)" і "В яких країнах на поточний момент працюють ваші родичі?"
Подібні соціологічні опитування здатні принести практичну користь, насамперед, тим, від кого в нашій державі залежить прийняття життєво важливих рішень.
"Дзеркало тижня" систематично, коли вдається знайти кошти, проводить суспільно-значущі соціологічні опитування. Зокрема, в березні-квітні 2014 року ми провели опитування у восьми так званих областях "підкови ризику". Воно показав, що настрої у Дніпропетровській, Херсонській, Запорізькій, Одеській, Харківській та Миколаївській областях дуже далекі від того рівня проросійськості, на який розраховував Кремль, який до того моменту вже відібрав Крим. Також Луганська і Донецька області тоді, до речі, показали з ними цілком прийнятний, за умови грамотної роботи, рівень проросійськості. У той момент багато хто заявляв, що опитування "Дзеркала тижня" зупинило гарячі голови і доказово продемонструвало, що ці області переважною більшістю асоціюють себе з Україною, а не Росією.