Глава УЗ Жмак: Через пандемію транзит Україною впав на 20%

Поділитися
Глава УЗ Жмак: Через пандемію транзит Україною впав на 20% Фото: сайт УЗ
УЗ працюють над розвитком напрямку Туреччина - Одеса - Північ.

Транзит по залізниці Україною у зв'язку з карантином, введеним через поширення COVID-19, а також у зв'язку з падінням економіки в усьому світі впав приблизно на 20%

Про це повідомив глава АТ "Укрзалізниця" Володимир Жмак в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

Керівник відомства стверджує, що транзитний напрямок є найбільш вигідним для "Укрзалізниці", і що на транзит вплинула в основному економічна криза викликана пандемією.

"Зараз транзит, який для нас є одним з найбільш вигідних видів діяльності, значно скоротився, приблизно на 20%. Але це було пов'язано і з карантинними обмеженнями, і з падінням економіки, яке спостерігалося у всьому світі. З листопада 2020 року з'явилася позитивна тенденція", - сказав чиновник.

Жмак зазначив, що тепер найбільш потенційно цікавий напрямок для УЗ це контейнерні перевезення по "Шовковому шляху".

"Якщо минулого року ми прийняли близько 20 контейнерних поїздів, то тільки за два місяці цього року до нас вже прийшло чотири й транзитом через Україну - ще 27. Ми ж хочемо домогтися, щоб контейнерний поїзд прибував практично щодня", - повідомив глава компанії.

Жмак додав, що зараз в УЗ працюють над розвитком напрямку Туреччина - Одеса - Північ (Прибалтика, Скандинавія), а також транзиту до українських портів.

"Українські порти дуже цікаві для вантажовідправників країн-сусідів, і я дуже позитивно дивлюся на подальший розвиток транзиту", - підсумував глава УЗ.

Нагадаємо, "Укрзалізниця" в першому півріччі 2020 року отримала 8,792 млрд грн чистого збитку. Для порівняння, в тому ж періоді 2019 року чистий прибуток підприємства був 1065 млрд грн. Такі дані вказані в неаудитованому фінзвіті, повідомляє пресслужба компанії.

При цьому чистий дохід УЗ від реалізації продукції (товарів і послуг) склав 35,623 млрд грн (скорочення на 19,42% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року). Собівартість реалізованої продукції досягла 37,303 млрд грн (39,649 млрд грн в першому півріччі 2019 року). Витрати на оплату праці в першому півріччі 2020 року скоротилися на 4,75% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, склавши 17,082 млрд грн проти 17,934 млрд грн. Валовий збиток за звітний період склав 1,68 млрд грн проти 4,5578 млрд грн валового прибутку в січні-червні 2019 року.

Раніше повідомлялося, що в рамках реформування структури та оптимізації управлінського персоналу "Укрзалізниця" скоротить майже третину штату центрального офісу, заявив глава правління УЗ Володимир Жмак.

"Ми оптимізуємо 700 з 2500 штатних посад співробітників центрального офісу. Ми ліквідуємо посади 13 функціональних директорів і 14 підрозділів. Було багато дублювання, було багато незрозумілого функціоналу. Ми починаємо з себе", - сказав Жмак.

Він підкреслив, що ніяких дій по оптимізації робочих професій не відбудеться.

Також повідомлялося, що квитки на потяги в Україні подорожчають на 18%, а поетапне щомісячне підвищення на 2% почнеться вже навесні.

Перевізник надасть можливість пасажирам купити квиток за більш доступними цінами, заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Міністр прогнозує збереження попиту на поїздки в поїздах, бо залізниця має у своєму розпорядженні напрацьованими механізмами зниження вартості перевезень і зазначив, що українці зможуть заощадити на покупці квитків до 40% від їх вартості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі