На суді мають розглядати питання безальтернативного арешту для Мангера. Причиною стали погрози свідкам у справі, які почались після ознайомлення з матеріалами справи його адвокатів. Цими свідками, за словами активістів, є давні знайомі Мангера Павло Пилипенко ("Золотой") та Сергій Брага.
Втім, сам Мангер терміново "потрапив" до Херсонського обласного кардіологічного диспансеру, де зараз і перебуває у реанімації у нетранспортабельному (за словами лікарів) стані.
"Пославшись на слова лікаря про перебування Мангера в інтенсивній терапії, поліція відмовилась виконувати ухвалу про привід", - йдеться у матеріалі.
Обласна лікарня підпорядковується Херсонській облраді, очільником якої досі залишається Мангер, і повністю залежить від неї фінансово та у питаннях кадрової політики.
Минулого року, під час першої спроби арешту, головлікар ХОКД Олег Мазуряк отримав з рук Мангера почесну відзнаку.
"Вранці в лікарню зігнали всю поліцію, перегородили дорогу, зайняли пост на даху будівлі, зігнали тітух, комунальниць, прийшли авокадо", - пише журналістка Ольга Худецька.
За словами активіста Олександра Власова, поліцейські досі залишаються під диспансером, але не для того, аби таки виконати рішення суду, а щоб захистити Мангера від "активістів, які прийдуть витягати його з лікарні".
"Поки ми чекаємо, що правоохоронні органи притягнуть до відповідальності цього вбивцю, вони його охороняють", - додав він.
Цю версію старанно підтримують й адвокати підозрюваного Ільченко та Мурашкін, які вже встигли залишити на своїх сторінках у Facebook дописи із "розвінчанням" намірів активістів.
"Після сьогоднішнього, на завтрашньому суді вона (суддя Печерського райсуду Києва - ред.) повинна прийняти рішення, що робити далі – чи везти Мангера до Києва на суд на реанімобілі (смішно, правда?), Або ж дочекатися його "одужання". За цей час Мангер встигне вирішити питання і ця вся історія закінчиться для нього легким переляком", - прогнозує активіст.
Нагадаємо, 12 червня Печерський суд Києва задовольнив клопотання прокуратури про примусовий привід Мангера для обрання йому запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.
11 червня прокуратура відновила досудове розслідування у справі вбивства Катерини Гандзюк щодо підозрюваних Владислава Мангера і екстрадованого з Болгарії кримінального авторитета Олексія Левіна.
Замовниками злочину батько вбитої активістки Віктор Гандзюк називав голову Херсонської облради Владислава Мангера, ексголову Херсонської ОДА Андрія Гордєєва та його колишнього заступника Євгена Рищука. З них трьох підозрюваним у справі проходить лише Мангер.
Втім, реальні терміни отримали тільки виконавці злочину: Віктор Горбунов, Володимир Васянович, В'ячеслав Вишневський і Микита Грабчук, а також їхній ватажок Сергій Торбін ("Опер"). Завдяки угоді зі слідством і перекваліфікації справи, вони отримали лише від 3 до 6,5 років позбавлення волі.
Підозрюваний співорганізатор злочину Ігор Павловський нещодавно став підозрюваним ще й у створенні ОЗУ. Суд повторно відправив його під варту.
Катерина Гандзюк померла 4 листопада 2018 року в київській лікарні. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність і хімічні опіки 39% тіла внаслідок нападу з використанням хімічної речовини (сірчаної кислоти).
Докладніше про те, як удалося команді прокурорів на чолі з Віктором Трепаком зрушити з місця махину лицемірства і продажності в самих надрах кримінальної політичної та "правової" системи України? Чи заговорить Левін, щоб відчинити двері в незмінно сите й задоволене життя глави Херсонської обласної ради Владислава Мангера, висвітивши в ній найчорніші кутки? І головне – чи є в держави воля на якісне продовження розслідування та справедливий суд? Як у справі Катерини Гандзюк, так і в більш ніж 50 випадках нападів на громадських активістів по всій країні, де таким страшним чином зміцнюються злочинні феодальні клани. Читайте в матеріалі Інни Ведернікової "Справа Гандзюк. Слово надається прокурору" для ZN.UA.