Гендиректор JTI Україна Пол Холловей: Частка нелегального тютюнового ринку у 2020 році зросла до 6,9%, Україна втрачає мільярди

Відео
Поділитися
Гендиректор JTI Україна Пол Холловей: Частка нелегального тютюнового ринку у 2020 році зросла до 6,9%, Україна втрачає мільярди
За 8 місяців бюджет України недоотримав 4.5 мільярдів гривень доходів.

Контрабанда та підробка тютюнових виробів завдає економіці України мільярдних збитків.

Про це 21 жовтня заявив генеральний директор компанії JTI Україна Пол Холловей на пресконференції "Контрабанда сигарет в Україну зростає кілька років поспіль і завдає економіці великі збитки. Як держава і бізнес вирішують цю проблему".

Згідно із заявою Холловея, останні дослідження ринку України, які були проведені в серпні поточного року, підтверджують, що частка незаконного обігу тютюнової продукції на ринку України зросла до 6.9%, що спричинило заподіяння шкоди економіці країни.

"За останніми дослідженнями агентства Kantar, станом на серпень 2020 року частка незаконного обігу тютюнової продукції на ринку України зросла до 6.9%. Це означає, що вже за перші 8 місяців року державний бюджет України недоотримав 4.5 мільярдів гривень своїх доходів", - заявив він.

Відомо, що 75-80% вартості сигарет складають податки, а з контрабанди податки і збори не сплачуються, що безпосередньо підтверджує недоотримання коштів до бюджету країни.

Головна причина в інтересі споживача до контрабандної тютюнової продукції в постійно зростаючій вартості на сигарети, що продаються офіційно.

"Одним з головних чинників, чому незаконний оборот тютюнових виробів зростає, є відповідність між ціною купівлі здатністю громадянина і вартістю тютюнових виробів. На цей час вартість тютюнових виробів становить до 25% від щоденного заробітку споживача. Чим більше будуть рости ціни на тютюнові вироби, тим більше це сприятиме зростанню незаконного обігу тютюнових виробів. Тим більше буде збільшуватися кількість споживачів, які купують незаконні тютюнові вироби", - пояснив генеральний директор компанії JTI Україна.

На його думку, вирішити проблему допоможе тісна співпраця бізнесу, держави і суспільства. Одним з перших і найбільш вагомих результатів подібної співпраці є проєкт "Ні Контрабанді!".

Глава Державної фіскальної служби Сергій Солодченко і перший заступник голови Державної прикордонної служби Володимир Никифоренко розповіли на пресконференції, як їх відомства борються з нелегальною продукцією.

"У поточному році ми вилучили 11,5 млн пачок тютюнових виробів та 164 тонн тютюну. Це приблизно, якщо перерахувати на втрати бюджету, які можливі були б, якби воно все пішло на ринок - це приблизно 467 млн гривень", - розповів Солодченко.

Никифоренко вважає, що потрібно змінювати законодавство, зокрема посилення покарання за контрабандне ввезення та вивезення підакцизних товарів.

"МВС виступило ініціатором введення відповідальності за такі дії. Хотів би сказати в розрізі законотворчих ініціатив, які ми підтримуємо або маємо, то, на мій погляд, варто було б криміналізувати контрабанду підакцизної групи товарів", - зазначив він.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі