Орджонікідзевський райсуд Харкова визнав винним у державній зраді харківського вченого Мехті Логунова. 84-річного чоловіка засудили до 12 років позбавлення волі за збір в інтересах Російської Федерації інформації про державні оборонні замовлення Міністерства оборони України. Звинувачення вимагало 13 років позбавлення волі.
"Діючи на шкоду обороноздатності та державної безпеки України він (М. Логунов) збирав відомості за державним оборонним замовленням, яке виконується одним з наукових центрів міста на підставі угод з Міністерством оборони України", - повідомляє прес-служба прокуратури Харківської області.
У прес-службі агентству "Інтерфакс-Україна" повідомили про те, що звинувачення вимагало більш жорсткого покарання. "Ми вимагали 13 років позбавлення волі. Чи подаватимемо апеляцію, вирішимо після того, як отримаємо і вивчимо повний текст рішення суду", - зазначили в прокуратурі.
Адвокат Логунова Дмитро Тихоненков має намір оскаржити цей вирок. "Ми будемо подавати апеляцію і вимагати виправдувального вироку. Фактично суд виніс обвинувальний вирок, базуючись на свідченнях лише одного свідка, який, як вважає Логунов, влаштував йому провокацію", - сказав захисник.
За його словами, показання інших свідків, яких було близько 15 чоловік, не знайшли відображення у вироку. На вимогу прокуратури зараз Логунов перебуває під вартою.
17 серпня 2017 року в Харкові співробітники СБУ затримали Логунова як організатора угруповання, підготовленого розвідкою РФ. У вересні йому оголосили про підозру у держзраді. Українські оперативники встановили, що Логунов за завданням російських кураторів створив агентурну мережу з 18 чоловік.
За словами правоохоронців, Логунова затримали після отримання таємних даних про військові розробки в рамках держзамовлення. У СБУ також підозрювали, що угрупування, створене Логуновим, отримало від російських кураторів завдання "вбити кількох громадських діячів України".
Раніше Солом'янський райсуд Києва засудив до чотирьох років ув'язнення військовослужбовця Нацгвардії, яка передавала інформацію з обмеженим доступом спецслужбам Росії. Технік-оператор відділу інформаційного забезпечення Центральної бази зберігання Нацгвардії була завербована Росією під час візиту до сестри у Москві. За завданням куратора жінка збирала і передавала спецслужбам РФ відомості, які є держтаємницею.