Хакери проникли в системи енергозабезпечення України – Reuters

Поділитися
Хакери проникли в системи енергозабезпечення України – Reuters Хакери намагалися вивести з ладу систему енергопостачання України. Ілюстрація © rbc.ru
Кіберзлочинці намагалися зруйнувати всю українську систему енергозабезпечення.

Невідомі хакери в минулому році мали змогу атакувати чотири сектори української енергетики за допомогою вірусів завдяки тому, що в Україні проігнорували базові правила безпеки в мережі. Таким чином злочинці могли вивести з ладу виробничі потужності в будь-який момент.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на консультанта, який допомагає урядовим слідчим у цій справі. Три перебої у електропостачанні, які сталися у різних регіонах на Заході і в Центрі України наприкінці грудня стали першими в історії відключеннями світла, спричиненими кібератаками.

Консультант Олег Сич розповів інформаційній агенції, що чотири українські енергетичні компанії стали жертвами менш інтенсивних атак у жовтні. Але при цьому він не назвав, що це були за підприємства. Однак він додав, що аналогічні вірусні програми були зафіксовані компанією Zillya! і зараз тяжко сказати, як багато мереж в Україні уражені.

"Ми фактично живемо на пороховій діжці. Ми не знаємо, де ще були такі вторгнення і порушення. Ми можемо захистити всіх, ми можемо навчити адміністраторів ніколи не відкривати електронні листи з вірусами, але системи вже інфіковані", - пояснив Сич.

Видання пояснює, що компанія, на яку працює Олег Сич, консультує СБУ і комісію, яку створило українське міністерство енергетики. Він пояснює, що енергетичні компанії в Україні, які стали жертвами атак, проігнорували власні ж правила безпеки, дозволивши злочинцям інфікувати свої мережі через інтернет і взяти їх під контроль.

"Вірогідною метою було вивести з ладу кілька ланок енергетичних систем в Україні і створити "ефект доміно", щоб обвалити всю систему чи принаймні значну її частину", - пояснив Сич.

Міжнародна група дослідників кіберзлочинності кажуть, що хакери надіслали вірус через електронну пошту, змушуючи співробітників компаній відкрити заражений файл і таким чином пропустити його в систему.

"Ми розуміємо, що таке не могло статися без допомоги зсередини. Щоб провести такі атаки, треба розуміти, яка система контролю і збору даних була встановлена і програмне забезпечення яких систем контролю були використані на промислових потужностях", - пояснив Сич.

За його словами, хакери точно знали, яку систему вони атакують і яку владу їм це дасть. Також в Україні впродовж минулого року були вчинені кілька кібератак на мережі одного з найбільших українських аеропортів і телеканалів. Українська сторона підозрює у атаках Росію, в той час як в Москві це заперечують. Вижання Newsweek раніше писало, що хакери стали найпотужнішою зброєю Росії. Згідно зі звітами розвідки США, у 2015 році Росія і Китай стали найбільш значними гравцями-державами у новітньому кібернетичному протистоянні. І російські хакери мають значну перевагу, зважаючи на їхню винахідливість, серйозну підготовку і навички програмувати.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі