Група депутатів запропонувала ввести довічне ув'язнення за хабарі для суддів і прокурорів

Поділитися
Група депутатів запропонувала ввести довічне ув'язнення за хабарі для суддів і прокурорів Повернути смертну кару для хабарників депутати поки не пропонують, тільки довічне © Facebook/Davit Sakvarelidze
Депутати вирішили боротися з корупцією за допомогою посилення покарання. Довічний термін пропонують ввести за хабар у 8 тис. доларів.

Група з 50 народних депутатів різних фракцій внесла e Верховну Раду законопроект про довічне ув'язнення для суддів, прокурорів, слідчих та керівництва силових відомств за хабар в особливо великому розмірі замість нинішніх 8-12 років в'язниці.

Текст законопроекту №4109 на сайті парламенту поки відсутній, проте його основні положення розкрив один з авторів – депутат Костянтин Усов.

Під хабарем в особливо великому розмірі розуміється сума у 207 тис. грн, яка прив'язана до мінімальної зарплати і при індексації буде змінюватися.

Автори законопроекту пропонують, щоб неправомірна вигода в особливо великому розмірі, отримана суддями; головою Вищої ради юстиції, його заступником, членами Вищої ради юстиції; головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, його заступником, членами Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, каралася довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

Крім того, депутати хочуть, щоб за хабар в особливо великих розмірах довічне ув'язнення з конфіскацією майна отримували директор Національного антикорупційного бюро та його заступники, слідчі Національного антикорупційного бюро; міністр внутрішніх справ та його заступники, голова Національної поліції і його заступники, слідчі Національної поліції; генеральний прокурор і його заступники, прокурори, слідчі прокуратури; голова СБУ, його заступники, слідчі СБУ, голова Державної фіскальної служби, його заступники, слідчі Державної фіскальної служби.

Також автори документу хочуть змінити закон про амністію і виключити засуджених хабарників всіх рівнів з переліку осіб, до яких можна застосувати амністію.

Анатолій Гриценко нагадав, що аналогічний законопроект вже приймався Верховною Радою, але був заветований Віктором Ющенком.

"У 2008 році, будучи депутатом, я вніс законопроект 3428, яким передбачив жорстку кримінальну відповідальність за хабарництво для трьох категорій - слідчий, прокурор і суддя. Для них, якщо взяли хабар і потім вивели з-під відповідальності винного, або зробили злочинцем невинного, я передбачив три речі: 1) пожиттєво тюрма, 2) без права амністії, 3) з конфіскацією майна. Законопроект був прийнятий Радою, понад конституційною більшістю - 364 за. Однак президент Ющенко його заветував, а Рада вето здолати не змогла - фракції Ющенка і Януковича те голосування провалили", - написав Гриценко на своїй сторінці у Facebook.

Може, їм вдасться?У 2008 році, будучи депутатом, я вніс законопроект 3428, яким передбачив жорстку кримінальну відпові...

Опубликовано Анатолій Гриценко 22 февраля 2016 г.

Нагадаємо, що смертна кара за корупцію існує в Китаї, а також у Північній Кореї, де Кім Чен Ин регулярно страчує державних службовців, в тому числі своїх близьких соратників. Зокрема, у січні 2016 року в КНДР був страчений начальник Генерального штабу народної армії генерала Лі Ен Гіль, якого звинуватили в тому, що він діяв, виходячи з особистої вигоди.

За даними опитування донецької компанії Research & Branding Group, проведеного в 2012 році, більше половини (57%) респондентів в цілому виступали за відновлення в Україні такого виду покарання за особливо тяжкі злочини, як страта. Проти цього 34% були громадян і 9% не змогли відповісти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі