"Сьогодні в парламенті знаходиться законопроект про освіту. На жаль, до кінця сесії ми не змогли його розглянути в стінах українського парламенту, але я глибоко вірю в те, що восени це питання буде розглянуто і вирішено", - сказав Гройсман на всеукраїнській конференції працівників освіти в Києві.
Прем'єр також зазначив, що відсутність змін "буде дуже дорого коштувати". За його словами, якщо реформа почне працювати в школах цього року, то перші плоди будуть отримані тільки через 12 років.
3 квітня Кабінет міністрів України затвердив середньострокову план пріоритетних дій уряду до 2020 року і план на 2017 рік. Представляючи план на засіданні уряду, прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що в соціальній сфері, ключовий елемент - пенсійна реформа. Також серед планів глави уряду – земельна реформа, реформа охорони здоров'я і приватизація. Крім того Гройман назвав ключовою реформою реформу освіти.
Проте вже в липні Гройсман заявив, що на реформу освіти в уряду немає грошей, а також повідомив про намір виключити земельну реформу з програми співпраці з МВФ.
До літніх канікул Рада прийняла в першому читанні пенсійну реформу, яка передбачає підвищення пенсійного віку для громадян, у яких немає тривалого офіційного стажу.