Як пише "Українська правда", за версією прокуратури Політика намагався вивезти в своєму смартфоні аерозйомку зони АТО. До неї додавалася секретна карта наступальної операції "Шторм", яку ВСУ планували на початку липня 2017 року між Маріуполем і Новоазовськом.
У свою чергу білорус відкидає всі звинувачення на свою адресу і називає звинувачення "підставою" і "провокацією".
"Я повністю заперечую свою провину. Нічого з того, що мені приписують, не було. Я – не шпигун! Ні на кого не працював – ні Білорусь, ні на Росію. У них є лише припущення, що я працював то на КДБ Білорусі, то на ФСБ Росії. Вони самі не впевнені точно", – розповів обвинувачений.
Білорус також заявляє, що свідчення з нього після затримання нібито вибивали силою. За його словами, вивезли в ліс, погрожували зброєю. В СБУ ці заяви відкидають.
Юрій Політика знаходиться в СІЗО Чернігова більше восьми місяців. В лютому почалися попередні слухання у справі. Його долю вирішить колегія з трьох суддів.
За інтерес до секретних даних білорусу загрожує від 8 до 15 років в'язниці.
Як повідомлялося раніше, 17 листопада стало відомо про те, що 25 жовтня в Мінську був затриманий власний кореспондент "Українського радіо" Павло Шаройко.
Офіційний представник Комітету держбезпеки Білорусі Дмитро Побяржин 20 листопада повідомив про те, що КДБ затримав Шаройка за обвинуваченням у "створенні в республіці агентурної мережі".
За його словами, журналіст визнав, що є кадровим співробітником розвідки України, а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, у зв'язку з чим він був оголошений персоною нон грата.
У відповідь Україна вислала працівника білоруського посольства з країни.