Громадян України попередили про загрозу зараження вірусом Зіка у Таїланді

Поділитися
Громадян України попередили про загрозу зараження вірусом Зіка у Таїланді Основним рознощиком вірусу Зіку є комар Aedes aegypti
У разі виявлення симптомів захворювання, потрібно звертатися на "гарячу лінію" в Бангкоку.

Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України, які мають намір відвідати Таїланд, прийняти профілактичні заходи у зв'язку з різким зростанням випадків зараженням вірусом Зіка у цій країні, насамперед у столиці – Бангкоку.

"У разі виявлення симптомів захворювання під час перебування в Таїланді (підвищена температура тіла, загальна слабкість, біль у суглобах і почервоніння очей) необхідно звертатися на "гарячу лінію" Інституту невідкладної медицини в Бангкоку по телефону 1669", – повідомляє МЗС України.

Дипломати також нагадують, що, відповідно до законодавства України, громадяни при виїзді за кордон повинні бути застраховані "з метою створення умов, що гарантують відшкодування їм витрат, пов'язаних з попаданням в надзвичайні обставини під час перебування за кордоном".

"У випадках потрапляння в надзвичайні ситуації на території Таїланду, що загрожують їх життю і здоров'ю, громадянам України слід невідкладно звертатися в посольство України в Королівстві Таїланд за телефоном: +66917709100, e-mail: emb_th@mfa.gov.ua або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 16 57", – йдеться в повідомленні.

Раніше вченим вдалося довести, що вірус Зіка безпосередньо пов'язаний з мікроцефалією у новонароджених та з синдромом Гієна-Барре. Тільки в Бразилії зафіксовано більше 4 тисяч випадків мікроцефалії.

ВООЗ оголосила вірус Зіка глобальною загрозою. Експерти прогнозують, що в 2016 році вірусом можуть заразитися до 4 мільйонів чоловік в Південній і Північній Америці. На даний момент випадки захворювання відзначені у всіх частинах світу. Основним рознощиком вірусу є комар Aedes aegypti.

У липні стало відомо, що франко-австрійська компанія Valneva створила пробну версію вакцини проти вірусу Зіка. Препарат розроблений на базі створеної раніше Valneva вакцини від японського енцефаліту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі