Грип в Україні: померлих у чотири рази менше, ніж торік – МОЗ

Поділитися
Грип в Україні: померлих у чотири рази менше, ніж торік – МОЗ З початку епідсезону від грипу померло 15 людей © lentaregion.ru
А кількість вакцинованих українців – значно вища, ніж в епідсезоні 2018-2019.

В Україні від початку епідемічного сезону від ускладнень грипу померли 15 людей.

"Із початку епідсезону зареєстровано 15 лабораторно підтверджених летальних випадків від ускладнень грипу", - наголошують фахівці Центру громадського здоров'я.

Протягом п'ятого тижня 2020 року на ГРВІ захворіла майже 261 тисяча людей (260 871), 68% хворих – діти. Загалом від початку епідсезону грип і респіраторні інфекції вклали на лікарняні ліжка майже 85 тисяч українців (84 846), із них 77,6% – діти.

У Центрі зазначили, що грип – це високозаразне захворювання, небезпечне важкими ускладненнями, серед яких пневмонія, що може за 4-5 днів призвести до летальних наслідків, серцева недостатність тощо.

"За перших ознак захворювання (раптовий початок хвороби, головний біль, ломота у м'язах та суглобах, біль у горлі, підвищення температури тіла до 38 °С і більше, кашель, в окремих випадках – блювота і пронос) обов'язково звертайтеся до сімейного лікаря", - закликають у Центрі.

Найкращою профілактикою захворювання є щорічна вакцинація. Це зменшує ймовірність захворіти та ризик серйозних ускладнень. З 1 жовтня 2019 року від грипу вакцинувалися 235 404 людини, це більше, ніж минулого епідемічного сезону – 161,5 тисяча людей.

Минулого епідсезону на грип та ГРВІ перехворіли 5,4 мільйони українців, зареєстровано 64 лабораторно підтверджені летальні випадки внаслідок грипу, з них 12 дітей до 17 років.

За прогнозами ВООЗ цьогоріч очікується спалах трьох основних та одного додаткового штамів грипу: H1N1, H3N2 (свинячий грип), В/Colorado і B/Phuket. Однак це не означає, що в Україні обов'язково почнеться епідемія свинячого грипу. Захворювання може вести себе непередбачувано, відкриваючись з несподіваного боку.

Про симптоми грипу та як уберегтися від захворювання читайте у нашому матеріалі "Сезон грипу 2019-2020 в Україні: симптоми та профілактика захворювання".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі