"Зараз за результатами вступної кампанії ми проведемо дуже глибокий аналіз і аудит всього, що відбувалося в її ході, щоб визначити головні аспекти, на доопрацюванні яких треба зосередитися", - заявила міністр в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Гриневич зазначила, що раніше ПО належало приватній особі, а тепер перебуває у власності держави, а його розробником за підсумками тендеру стало ПАТ "Науково-дослідний інститут прикладних інформаційних технологій". Зазначений тендер був тимчасово заблокований через суд, і тому ПО розроблялося і впроваджувалося у стислі терміни, що могло призвести до проблем в ході вступної кампанії нинішнього року.
"При цьому важливо, що чимало з виявлених проблем вже вирішені, тому що до кінця вступної кампанії робота системи була стабілізована. В той же час не всі проблеми вступної кампанії пов'язані з роботою електронної системи, деякі – з роботою приймальних комісій", - зазначила глава МОН.
Так, в деяких випадках приймальні комісії застосовували стимулюючий сільський коефіцієнт 1,02 до тих абітурієнтів, які не відповідали вимогам: закінчити сільську школу і бути прописаними в сільській місцевості.
Нагадаємо, в ході вступної кампанії нинішнього року система Єдиної державної електронної бази з питань освіти працювала з серйозними проблемами. Так, в перші два дні вступної кампанії система "впала": близько 40 тис. заяв вступників не були належним чином зареєстровані.
17 липня з системи несподівано зникли заяви абітурієнтів, у яких не був підрахований конкурсний бал. Деякі виші, за свідченням членів приймальних комісій, за ніч "втратили" таким чином до 1 тисячі заяв.