Греція виступає за те, щоб була відновлена безперешкодна робота українських портів Бердянськ і Маріуполь і щоб Україна і Росія дотримувалися духу й букви договору про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки, підписаного 2003 року.
Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав Надзвичайний і Повноважний Посол Греції в Україні Георгіос Пукаміссас.
"Наша країна хотіла б, щоб ситуація в Азовському морі й Керченській протоці відповідала статтям, прописаним у договорі 2003 року. Ми вважаємо, що Росія повинна дотримуватися умов договору 2003 року. Але цей документ є спеціальною (окремою) угодою по відношенню до Конвенції ООН з морського права, яка регулює загалом морське право, - зазначив посол. - Греція - морська держава, що має особливі зв'язки з такими містами-портами як Одеса і Маріуполь. Якщо Європу більше цікавить, що відбувається на сході України, то Грецію - на північному узбережжі Азовського моря, оскільки в районі Маріуполя проживають греки. Їх налічується близько 100 тисяч. Ми хотіли б, щоб ці люди не відчували жодних проблем у зв'язку із труднощами в роботі порту, оскільки його неповна завантаженість спричиняє соціально-економічні проблеми".
За словами співрозмовника, Греція виступає за те, щоб був вільний доступ до порту, щоб його робота не переривалася. Для нормальної роботи порту потрібно, щоб ніхто не створював труднощів, ні Росія, ні хтось інший.
"Те, що відбулося 25 листопада, - це трагедія. Ми б дуже хотіли, щоб проблема вирішилася, а ситуація нормалізувалася", - сказав він.
На питання про захоплених моряків Пукаміссас відповів, що це питання вже могло б бути вирішене, а моряки відпущені. У нього викликає подив, що їх будуть судити.
Детальніше про ситуацію в Греції і її ставлення до російсько-української війни читайте в матеріалі Тетяни Силіної та Володимира Кравченка "Посол Греції Георгіос Пукаміссас: Питання українських моряків уже могло бути вирішене, і їх відпустили б" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".