ГПУ: зіткнення під Радою 18 лютого 2014 року спровокувала колишня влада

Поділитися
ГПУ: зіткнення під Радою 18 лютого 2014 року спровокувала колишня влада Колишні українські власті хотіли мати підстави для проведення антитерористичної операції проти протестувальників © @euromaidan
18 лютого минулого року було заплановано здійснити силовий розгін протесту, мирного наступу на Верховну Раду із застосуванням вогнепальної зброї.

Колишня влада України навмисно спровокувала протистояння протестувальників і правоохоронців під будівлею Верховної Ради України 18 лютого 2014 року, щоб нібито мати підстави для проведення антитерористичної операції проти протестувальників, заявляють у Генеральній прокуратурі України.

"18 лютого було заплановано здійснити силовий розгін протесту, мирного наступу на Верховну Раду з застосуванням вогнепальної зброї. І тим самим спровокувати градус протистояння між правоохоронцям і протестувальниками, щоб створити нібито підстави для проведення антитерористичної операції, яка, як встановлено слідством, опрацьовувалася, готувалася ще починаючи з січня місяця", - сказав начальник управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк на брифінгу в четвер у Києві.

Крім того, Горбатюк повідомив, що в епізоді про сутичках біля Верховної Ради 18 лютого відносно трьох осіб направлені до суду обвинувальні акти, підозра пред'явлено екс-керівництву держави. "По цьому епізоду повідомлено про підозру - Януковичу, Захарченко, його заступнику Ратушняку, екс-командувачу Внутрішніх військ Шуляку, керівництва київської міліції, зокрема в. о. начальника мазок, його заступнику Федчуку", - повідомив він.

"Також притягнуті до відповідальності чотири співробітники та керівники територіальних підрозділів Беркута, двоє з яких зараз перебувають під вартою", - зазначив він.

"Щодо трьох обвинувальні акти, в тому числі щодо одного командира оперативної роти "Беркут" направлені до суду", - сказав він.

Горбатюк підкреслив, що під час зіткнень під ВР тільки з 10 до 14 годин 18 січня загинуло 10 осіб, при цьому троє загинули від вогнепальних поранень, 509 були поранені і з них 34 людини отримали вогнепальні поранення від мисливських патронів.

Він також розповів, що правоохоронцям цілеспрямовано роздавали набої до мисливської зброї, які можливо застосовувати в помпові рушниці, які були у Внутрішніх Військ та "Беркуту".

Акції протесту проходили в Україні з листопада 2014 року. Однією з хвиль заворушень стали події 18 лютого минулого року. Протестувальники намагалися прорватися в перекритий міліцією урядових квартал до Верховної Ради. Демонстранти хотіли підтримати вимогу депутатів від опозиції про повернення Конституції 2004 року, що розширює повноваження парламенту. У зіткненнях також на боці тодішньої влади брали участь "тітушки".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі