Генеральна прокуратура України викликала на допит уповноважену Верховної Ради з прав людини Людмилу Денісову, повідомив в ефірі "Радіо Свобода" адвокат омбудсвумен Андрій Тарасов. На сайті ГПУ поки відповідної інформації немає.
"Ми вже отримали відповідну повістку від Генеральної прокуратури вчора (30 липня – ред.), готуємося йти на допит", – розповів адвокат.
Тарасов не назвав дату допиту, посилаючись на те, що "це таємниця слідства". Він також відмовився коментувати записи розмов керівництва Окружного адміністративного суду Києва, які нещодавно оприлюднило Національне антикорупційне бюро.
"Наскільки я розумію щодо цих записів, то це докази в кримінальному провадженні. Саме суд, якщо ця справа дійде до суду, буде надавати юридичну оцінку цим доказам, зокрема, і щодо їх допустимості та ідентичності. Поки що нема що коментувати", – зазначив Тарасов.
Він також прокоментував порушення в деклараціях Денісової за 2015, 2016 та 2017 роки, які виявило Національне агентство з питань запобігання корупції. Зокрема, НАЗК виявило недостовірну інформацію в цих деклараціях. За словами Тарасова, рішення про звернення до НАБУ оскаржили в Окружному адміністративному суді Києва.
"Суд… у червні 2019 року ухвалив відповідне рішення. Щодо перебігу цієї справи, то ні я, ні уповноважена до суддів адміністративного суду не зверталися щодо пришвидшення або позитивного вирішення спору. Все йшло так, як має за процесом іти", – додав адвокат.
Напередодні правозахисна організація "Кримська правозахисна група" оприлюднила заяву, у якій вони вимагають від Людмили Денісової скласти свої повноваження омбудсмена. В заяві йдеться про те, що голова ОАСК Павло Вовк після звернення до суду Денісової, використав відповідну інформацію та "переконав" омбудсвумен допомогти йому провести нові конкурси на членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів і забезпечити перемогу лояльних людей. Правозахисники заявили, що Денісова не може обіймати посаду омбудсмена.
Пізніше під офісом омбудсмена у Києві активісти провели акцію "Зупинити вовче правосуддя". Вони також вимагали Денісової піти зі своє посади через можливу домовленість з головою Окружного адмінсуду Києва Павлом Вовком.
Нагадаємо, 26 липня співробітники НАБУ і ГПУ провели обшуки Окружному адміністративному суді Києва. Голова Управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що суддів ОАСК перевіряли на причетність до вчинення злочинів в ході розслідування справ Євромайдану. Проте в ході негласних слідчих дій були виявлені факти їхнього втручання в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів. В якості доказів були опубліковані фрагменти прослушки голови ОАСК Павла Вовка, де той нібито дає вказівки адвокатам і суддям "вирішувати питання" з ВККС. За словами Горбатюка, прокуратура підготувала повідомлення про підозру голови і чотирьом суддям ОАСК. Однак керівництво ГПУ досі їх не погодило.
Генпрокурор Юрій Луценко пообіцяв підписати повідомлення, якщо йому нададуть докази та інформацію про негласні слідчі дії. Він також звинуватив Горбатюка в самопіарі і пригрозив службовою перевіркою.