ГПУ відкрила кілька сотень кримінальних проваджень за тиждень до втрати права на розслідування

Поділитися
ГПУ відкрила кілька сотень кримінальних проваджень за тиждень до втрати права на розслідування © Андрій Товстиженко, DT.UA
Співзасновник Template Monster розповів, що цих кримінальних проваджень на сьогодні у відкритих реєстрах не існує.

П'ятий відділ із розслідування особливо важливих справ головного управління Генеральної прокуратури України одночасно з кримінальним провадженням у справі "Нової Пошти" на закритих судових слуханнях відкрив ще кілька сотень кримінальних проваджень. Про це повідомив громадський діяч і волонтер, засновник волонтерської організації "Народний проект", співзасновник Асоціації народних волонтерів України і куратор "волонтерського десанту" у Міністерстві оборони України Давид Арахамія, який є співзасновником і виконавчим директором української "дочки" американської ІТ-компанії Template Monster.

"Цих кримінальних проваджень на сьогодні у відкритих реєстрах не існує. Виявляється, 20 листопада минулого року ГПУ втратила право починати розслідування. Це конкретне кримінальне провадження у справі "Нової Пошти" було відкрито у суботу, 18 листопада. І в цей же тиждень кілька сотень закритих кримінальних проваджень були відкриті цим "п'ятим відділом з розслідування особливо важливих справ головного управління ГПУ". Тобто, створюється якийсь "забійний відділ ГПУ", який забезпечує прокуратуру, оскільки вони більше не можуть починати слідство, роботою на пару років вперед", - заявив він.

Арахамія підкреслив, що на даний момент неможливо сказати, які конкретно компанії увійшли в ці кілька сотень, однак зараз зацікавленими особами українського ІТ-спільноти ця інформація збирається, і найближчим часом він сподівається її отримати і оприлюднити.

У свою чергу, співзасновник групи компаній "Нова Пошта" Володимир Поперешнюк заявив, що у компанії є дуже багато питань до роботи правоохоронців.

"Є багато фактів, які свідчать, що це не непорозуміння і викликають багато запитань до правоохоронців. Я вже посилався на рішення Печерського районного суду. Дуже цікаво, що це рішення було видано в рамках закритого судового засідання. Є певні обставини для проведення закритих слухань суду і ми жодним чином під ці обставини не підпадаємо. Чому це було зроблено – це величезне питання не тільки до прокуратури, але і до самого суду", - підкреслив він.

Нагадаємо, з 20 листопада 2017 року Генеральна прокуратура України втратила право починати розслідування. Відповідна норма прописана у п. 1 Прикінцевих положень Кримінального процесуального кодексу. Право розслідування згідно із законом перейшло до Державного бюро розслідувань.

У лютому Генеральний прокурор України Юрій Луценко доручив створити департамент процесуального керівництва кримінальних проваджень, підслідних Державного бюро розслідувань.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі