За словами Луценка, правоохоронці отримали заяву від народного депутата України про те, що з нього вимагали суму у 20 тисяч доларів за нерозміщення Гужвою на своїх медіа-ресурсах матеріалів компрометуючого характеру.
Луценко зазначив, що депутат волів уникнути публікацій, що дискредитують його особисте і публічне життя.
Також генпрокурор додав, що справу було зареєстровано та надано Державній Фіскальній Службі, разом з ними оперативно працювала Служба безпеки, Національна поліція і Київська прокуратура.
"Раніше був зафіксований факт вимагання цих 20 тисяч доларів, а вчора посередник пана Гужви, їм призначений, отримав 10 тисяч доларів від суми вимагання, а також пакет, у якому був вмонтований радіомаяк. Заніс його до кабінету пана Гужви, де пізніше з'явилися правоохоронці і виявили дані кошти у портфелі пана Гужви", - сказав Луценко.
Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган опублікувала на своїй сторінці в Facebook відео, які дозволили легалізувати слідчі дії відносно Ігоря Гужви.
Також генпрокурор нагадав, що у 2016 році розпочато виробництво ДФС проти Гужви за звинуваченням у передбачуваному ухиленні від сплати податків у розмірі 94 млн гривень.
Згідно з версією слідства, журналіст у 2013 році як посадова особа компанії "Весті-Масмедії" отримав поворотну фінансову допомогу у розмірі 94 мільйонів гривень від фіктивного підприємства "МПП Ледіс". Джерелом походження зазначених коштів виступала група компаній, підконтрольних біглому бізнесмену Сергію Курченку.
За словами Луценка, ці кошти використовувалися для фінансування холдингу "Медіа Інвест Груп", до якого входили різні ЗМІ. Експертиза показала збитки на суму 17,7 млн гривень і за цими звинуваченнями проходить суд у Шевченківському районі Києва.
У ніч на 23 червня правоохоронці провели обшуки в офісі видання "Страна.ua", а ближче до ранку – затримали головного редактора "Страны" Ігоря Гужву.
ZN.UA зібрало всю наявну інформацію про подію.