"З метою отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю Радецький Р. С. надав Київській міській кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури довідки про надання їм правової допомоги ПП "Гарантбудінвест" та ЗАТ "У Валентини" у період 2005-2008 років", – сказано в постанові Печерського суду про дозвіл на проведення обшуку в кабінеті Радецького, яке Hromadske.ua оприлюднив у четвер, 15 червня.
Проте, за даними слідства, у зазначений період Радецький отримував допомогу по безробіттю в Деснянському районному центрі зайнятості, а юридичну освіту отримав лише 1 серпня 2008 року. Крім того, в постанові зазначено, що в трудовій книжці Радецького відсутні сторінки з 37 по 44.
"Зазначені факти можуть свідчити про підробку документів, які стали підставою для видачі Радецкому свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю", -сказано у постанові, підписаній суддею Іриною Литвиновою 13 червня
ГПУ підозрює підробку адвокатських документів члена НАЗК Радецького pic.twitter.com/nWZ1NRfapm
- Hromadske.UA (@HromadskeUA) 15 червня 2017 р.
Згідно з текстом постанови, ініціатором слідчих дій щодо Радецького, є заступник генпрокурора Юрій Столярчук.
Правопорушення, за фактом якого проводиться слідство, кваліфікується за ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України й передбачає відповідальність у вигляді штрафу до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років.
Сам Радецький назвав абсурдною інформацію, викладену в постанові суду.
"Мене це насторожує. Виривати сторінки з трудової книжки – це все одно, що знищувати свій стаж... Це вплине на моє майбутнє пенсійне забезпечення. Який мені сенс знищувати інформацію з трудової книжки. Це абсурд!" – обурився Радецький.
Його адвокат Сергій Скуратівський назвав причини, зазначені прокуратурою, лише формальною підставою для обшуків у кабінеті заступника голови НАЗК. Він також підкреслив, що вилучені під час обшуку документи не мають відношення до адвокатської діяльності Радецького.
Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін, у свою чергу, охарактеризував слідчі дії щодо Радецького як шантаж, з допомогою якого його змушують не подавати у відставку з НАЗК.
"Якщо Радецький піде - це означає автоматичне перевантаження НАЗК. Так залишиться тільки два з передбачених законом п'яти членів. Перевантаження керівництва - це шанс розблокувати перевірку е-декларацій та багатьох інших важливих функцій НАЗК", – написав Шабуин на своїй сторінці в Facebook у четвер, 15 червня.
Раніше повідомлялося, що правоохоронці проводять обшук в приміщенні Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) на бульварі Дружби народів, 28.
Зазначалося, що обшук проводиться в рамках досудового розслідування (дані внесено до ЄРДР) за фактом використання завідомо підроблених документів та їх подання в Київську міську кваліфікаційну комісію адвокатури, з метою отримання свідоцтва на право займатися адвокатською діяльністю.
Пізніше стало відомо, що під час обшуку в приміщенні Ради адвокатів на вулиці Білоруській, 30, правоохоронці вилучили свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 3265, видане на ім'я Руслана Радецького.