До суду направлено 42 обвинувальних акта щодо 46 осіб, підозрюваних у вчиненні злочинів проти активістів всеукраїнського громадського руху "Автомайдан", повідомили в прес-служби Генеральної прокуратури України в четвер, 31 грудня.
Територіальні прокуратури вжили заходів із залучення до кримінальної відповідальності правоохоронців і суддів, які здійснювали злочинні дії щодо активістів "Автомайдану" з метою залякування і перешкоджання їх діяльності.
"Діючи з метою перешкоджання організації та проведення водіями учасниками руху "Автомайдан" мирних акцій протесту, співробітники підрозділів ДАІ МВС України складали завідомо неправдиві офіційні документи – рапорти, протоколи про нібито скоєні порушення Правил дорожнього руху, які потім слугували одним з головних доказів вини власників автотранспортних засобів у вчиненні правопорушень з метою їх подальшого залучення до адміністративної відповідальності з позбавленням права керування транспортними засобами. В цілому слідчими регіональних прокуратур проводилося досудове розслідування 58 кримінальних процесах вказаної категорії", - сказано в повідомленні.
Як зазначають в Генпрокуратурі, в таких виробництвах працівники ДАІ сфальсифікували матеріали про вчинення адміністративних правопорушень стосовно 63 осіб (місто Київ – 28, Київська область – 23, Дніпропетровська область – 6, Житомирська область – 4 і Черкаська області – 2).
"За результатами досудового розслідування направлені до суду 42 обвинувальних акта щодо 46 осіб, у тому числі стосовно 44 працівників Державтоінспекції (місто Київ – 15, Київська – 15, Черкаській – 7, Житомирська – 4 і Дніпропетровська області – 3), а також 2 суддів (Київ р. і Полтавська область)", - сказано в повідомленні.
Так, 15 жовтня 2014 року прокуратура Київської області направила до суду обвинувальний акт щодо ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України стосовно начальника відділення ДАІ Києво-Святошинського районного відділу ГУМВС України в Київській області, який в період проходження акцій протесту, в порушення вимог чинного законодавства в 14 протоколів про адміністративні правопорушення вніс завідомо неправдиві відомості про нібито невиконання 14 власниками транспортних засобів вимог про зупинку та порушення ними вимог пункту 2.4 Правил дорожнього руху, за що передбачена відповідальність за статтею 122-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також прокуратура м. Києва 27 листопада 2015 року направила до суду обвинувальний акт щодо ч. 2 ст. 343, ст. 340 Кримінального кодексу України стосовно колишнього начальника та заступника начальника ВДАІ Печерського РУ ГУМВС України в м. Києві за фактами перешкоджання законній діяльності учасникам всеукраїнського громадського руху "Автомайдан".
"Досудовим розслідуванням встановлено, що зазначені службові особи здійснювали вплив у формі надання усних злочинних вказівок підлеглим працівникам відділу ДАІ Печерського Печерського районного управління ГУМВС України в м. Києві, погрожуючи звільненням з органів внутрішніх справ, з метою добитися прийняття ними незаконних рішень у вигляді безпідставного складання протоколів про нібито здійснення адміністративних правопорушень 4 учасниками Автомайдана", - повідомили в Генпрокуратурі.
Аналогічні обвинувальні акти направили до суду і прокуратури з інших областей. У вищезазначених кримінальних процесах триває судовий розгляд.
Крім того, як повідомила Генпрокуратура, встановлені випадки протидії з боку суддів, які виносили неправосудні рішення про притягнення до адміністративної відповідальності з метою перешкодити активістам "Автомайдану" брати участь у мирних акціях протестів. За результатами розслідування до суду направлено 2 обвинувальних акта про зазначені злочини щодо 2 суддів (місто Київ та Дніпропетровська область – 1). Судовий розгляд у зазначених процесах триває.
Раніше один з активістів "Автомайдану" Сергія Коба був затриманий за "сміттєву люстрацію" високопоставленого співробітника ДАІ Олександра Дем'янко.
Коба та інші активісти Автомайдану у вересні засунули співробітника ДАІ Дем'янко у сміттєвий бак. Дем'янко, за словами активістів, відмовився вибачатися за сфальсифіковані проти "майданівців" кримінальні справи.
Пізніше Коба був випущений на свободу.