Головні зміни в Україні, які настають з початком нового року

Поділитися
Головні зміни в Україні, які настають з початком нового року
Зокрема, зростуть мінімальні зарплати та пенсії.

На українців із початком нового 2020 року чекає низка змін після набуття чинності нових законів. Зібрано головні нововведення, про які необхідно знати.

Відсьогодні зросте розмір мінімальної зарплати – з 4173 гривень до 4723 гривні на місяць. Прожитковий мінімум залишиться, як і в грудні 2019 року - 2102 гривні на місяць (однак до кінця цього року депутати планують підвищувати його двічі). Мінімальна пенсія – 1638 гривень.

Нова мінімальна зарплата та прожитковий мінімум автоматично підвищать податки для фізичних осіб-підприємців, які мають спрощену систему оподаткування. Так, ФОПи першої групи щомісяця повинні платити 1039,06 гривень ЄСВ та 210,2 гривні єдиного податку (разом 1249,26 гривні); ФОПи другої групи - 1039,06 гривні ЄСВ та 944,6 гривні єдиного податку (разом 1983,66 гривні на місяць); ФОПи третьої групи платитимуть ЄСВ (також 1039,06 гривні), а ось розмір єдиного податку залежатиме від доходу (3% доходу, якщо ФОП є платником ПДВ, та 5% - якщо ні), пише hromadske.

Цьогоріч країна має виплатити близько 423,6 мільярда гривень боргів - третину всіх видатків бюджету. Для кращого управління боргами з січня має запрацювати Боргове агентство.

Відтепер в Україні будівництво та ремонт доріг почнуть планувати на три роки вперед. З 1 січня не потрібно погоджувати роботи з парламентським комітетом з питань бюджету. Процедуру буде спрощено: Кабмін затверджує програму розвитку доріг, "Укравтодор" - перелік об'єктів для будівництва та ремонту, який склали місцеві адміністрації.

Тим часом найбільш прибутковий актив "Нафтогазу" - газотранспортну систему - передано в управління ТОВ "Оператор ГТС України". В Україні працюватиме європейська модель ринку газу, тобто постачати та видобувати газ буде компанія, яка не має доступу до його транспортування. З 1 січня доходи від транзиту газу отримуватиме "Оператор ГТС України". При цьому є вірогідність того, що для українських промислових споживачів знизяться ціни на газ – через накопичення Європою газу у великих обсягах. Для населення тариф зафіксовано на весь опалювальний сезон.

Також відсьогодні набуває чинності закон про інфраструктуру для електромобілів. Власників авто на традиційному паливі, штрафуватимуть на 340-510 гривень за паркування на місцях для електромобілів. Паркувальні місця для електромобілів спеціально маркуватимуть. Запроваджуються нові дорожні знаки й зелені номери.

З нового року в Україні набуває чинності й закон про захист географічних зазначень – назви продукту, який виробляється на конкретній території ("коньяк", "шампанське", "фета" тощо). Першим географічним зазначенням в Україні стала гуцульська бриндзя. Водночас виробництво та експорт товарів, що мають назву "коньяк", "шампанське" тощо припиняться. Виробники продаватимуть ці товари під новими назвами.

Минулого року депутати не змогли продовжити мораторій на продаж сільськогосподарських земель. Але фактично мораторій продовжить діяти доти, доки не ухвалять закон про обіг землі. Запуск ринку землі запланували на жовтень цього року.

У 2020 році набудуть чинності зміни до Конституції, якими скасовується депутатська недоторканність. Статтю 80 Конституції виклали у новій редакції: "Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп". Однак вже було вказано на низку недоліків документу, які перешкоджатимуть розслідуванню злочинів депутатів.

В Україні також тепер офіційно з'являться викривачі корупції - громадяни, які повідомляють про можливе хабарництво. З відповідними повідомленнями можуть анонімно звертатися до Нацагентства з питань запобігання корупції, на "гарячу лінію" або електронним листом. Викривачі можуть претендувати на грошову винагороду, якщо розмір хабара або збитків, завданих державі, становить не менше 5000 прожиткових мінімумів. Винагорода не може перевищувати 3000 мінімальних зарплат.

В Україні набуває чинності й закон щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам з-поміж учасників антитерористичної операції. Урегульовується надання статусу учасника бойових дій добровольцям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі