Голова СММ ОБСЄ повідомив про збереження загроз безпеці спостерігачів в Донбасі

Поділитися
Голова СММ ОБСЄ повідомив про збереження загроз безпеці спостерігачів в Донбасі Голова СММ ОБСЄ розповів про основні труднощі роботи спостерігачів в Донбасі © facebook.com/oscesmm
Члени Місії потрапляють під обстріли та ризикують підірватися на мінах.

Голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Україні Ертугрул Апакан повідомив про те, що безпека спостерігачів в Донбасі продовжує залишатись під загрозою.

"Безпека спостерігачів ОБСЄ, як і раніше, знаходиться під загрозою, особливо в районах, які не знаходяться під контролем уряду", - заявив Апакан під час виступу на Парламентській асамблеї ОБСЄ.

За словами голови Місії, спостерігачі на Сході України піддаються переслідуванню, а також стають "об'єктами" для обстрілів поблизу них і в їхньому напрямку. Небезпеку для членів Місії також представляють міни та снаряди, що не розірвалися.

"Ми підкреслюємо, що місія ОБСЄ є цивільною... Наше завдання - спостерігати, доповідати і давати раннє попередження. У той самий час ми сприяємо здійсненню Мінських домовленостей", - підкреслив Ертугрул Апакан.

Він також нагадав про інцидент на початку квітня – підрив автомобіля патруля Місії на міні, внаслідок якого один спостерігач загинув, а його колеги отримали поранення. І повідомив про те, що направив підписантам Мінських домовленостей лист з настійним закликом передати карти з усіма зонами, де є підозра на наявність мін або інших вибухонебезпечних предметів. "Шкодую, що з тих пір не отримав карт", - зазначив голова місії.

В окупованих терористами "Л-ДНР" районах існують проблеми з доступом Місії до певних ділянок. "Без всебічного доступу СММ не може виконувати свій мандат", - нагадав Ертугрул Апакан.

Усього, за інформацією голови СММ, в Україні працюють 630 спостерігачів із 30 держав-членів ОБСЄ.

Нагадаємо, раніше бойовики ОРДО скоїли збройний напад на спостерігачів ОБСЄ. Міністерство закордонних справ України засудило дії терористів, назвавши їх черговим порушенням Мінських домовленостей.

23 квітня автомобіль місії ОБСЄ підірвався на міні в районі села Пришиб в окупованій частині Луганської області. Внаслідок вибуху загинув спостерігач-громадянин США, двоє співробітників місії – громадяни Чехії і Німеччини – з пораненнями були доставлені до лікарні в окупованому Луганську.

Бойовики терористичної організації "ЛНР" одразу ж після інциденту звинуватили Збройні сили України в обстрілі патруля, однак незабаром визнали, що автомобіль підірвався на протитанковій міні.

У СЦКК відзначили, що в момент інциденту режиму припинення вогню дотримувалися як українські військовослужбовці, так і бойовики російсько-терористичних формувань.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі