"Ми ніколи в історії МВФ не бачили, щоб світова економіка зупинилася. Ми в рецесії, вона набагато гірше, ніж глобальна економічна криза", - повідомила Георгієва.
За її словами, найбільше від наслідків коронавіруса страждають країни, що розвиваються, так як у них менше ресурсів для захисту від цього подвійного кризи - кризи охорони здоров'я і економічного.
У зв'язку з цим МВФ готовий задіяти весь свій резерв у розмірі трлн і подвоїть розмір екстреного фінансування з $ 50 млрд до $ 100 млрд, додала вона.
Як раніше попереджала Георгієва, світовий ВВП на тлі пандемії коронавіруса може знизитися до 2020 року сильніше, ніж у 2009-му під час глобальної фінансової кризи, а відновлення буде залежати від строків усунення епідемії. Особливу загрозу вона бачить у можливих хвилі банкрутств і скорочення робочих місць, які можуть не тільки підірвати здатність економіки до відновлення, але і зруйнувати основи суспільства.
За даними Університету Джонса Хопкінса, у всьому світі коронавірусом заразилися понад 1 млн осіб, понад 58 тис. померли від захворювання. МВФ зазначав, що наслідки пандемії будуть серйозними для глобальної економіки, однак деякий буфер все ж можна створити, в тому числі з допомогою високого рівня зайнятості.
Детальніше про перспективи співпраці України та МВФ і про те, чому дефолт - не найгірший варіант для України - читайте в статті Юлії Самаєвої"Коломокриза" на сайті ZN.UA.