"Я розраховую, що цей орган почне частково функціонувати через 6-7 місяців, але повноцінно, звичайно, потрібен рік", - зазначив міністр.
Петренко повідомив, що Нацагентство отримає допомогу від країн, які входять в ЄС.
"Під час останнього візиту в Брюссель, який відбувався наприкінці вересня, я спілкувався з цього приводу з єврокомісарами... вони мене запевнили, що після початку функціонування нашого Агентства з питань розшуку активів, вони докладуть зусиль, щоб 27 національних агентств, які працюють в країнах – членах ЄС, почали співробітництво з обміну інформацією з нами", - повідомив Петренко.
Він зазначив, що в Євросоюзі діє спеціальна директива, яка визначає регламент обміну інформацією між такими агентствами. І отримувати таку інформацію, за словами міністра, можна буде протягом декількох днів, замість півроку, як зараз Україна отримує за програмою міжнародної правової допомоги.
"Україна після створення нашого Агентства підключиться до загальної бази даних і після цього зможе отримати інформацію, яку отримують відповідні органи членів Європейського Союзу. Тому розраховуємо на їх співробітництво, так як саме ЄС рекомендував нам створити такий орган... "за образом і подобою", – сказав Петренко.
7 грудня 2016 року Кабінет міністрів призначив головою Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманих від корупційних та інших злочинів, заступника міністра юстиції України Антона Янчука.
24 лютого 2016 року Кабінет міністрів розпорядився створити Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманих від корупційних та інших злочинів. Агентство за запитом правоохоронних органів буде займатися пошуком активів, як в Україні, так і за кордоном, вести реєстр арештованого та конфіскованого майна у кримінальних провадженнях, управляти цим майном.