В оприлюдненому прес-службою відомства коментарі Мосійчук заперечує звинувачення у проведенні узгоджених заздалегідь незаконних конкурсних торгів із закупівлі палива за бюджетні кошти.
"Ми вбачаємо у таких діях лише тиск з боку правоохоронних органів та СБУ, який має наметі зашкодити реформістським крокам відомства. Справа дійсно надута з нічого, бо ні факту поставки, ні факту закладання палива до сховищ Держрезерву не було. Це неодноразово перевіряли ще на початку року і НАБУ, і та сама СБУ", – підкреслив голова агентства.
За його словами, Держрезерв забезпечив висвітлення торгів незалежними ЗМІ, а відеотрансляція самої процедури торгів досі розміщена у вільному доступі на Youtube. Тим не менше, незабаром торги скасували, оскільки впливові учасники ринку влаштували навколо них боротьбу з застосуванням непрозорих механізмів досягнення поставлених цілей.
Мосійчук вказує, що Держрезерв ще в лютому 2016 року надав СБУ всю документацію щодо тендеру і звернувся з запитом повідомити про обставини, які можуть представляти загрозу державним інтересам, який в спецслужбі проігнорували.
З точки зору глави Держрезерву, активність правоохоронців у цій справі спровокована впливом учасників ринку, які ведуть таким чином нечесну конкурентну боротьбу.
"Нам дуже прикро, що силові відомства і далі залишаються інструментами з'ясування бізнес стосунків. І ми докладаємо усіх можливих зусиль, щоб Держрезерв, у свою чергу, також не перетворився на щось подібне", – заявив він, додавши, що агентство буде звертатися в НАБУ і САП за об'єктивним розслідуванням ситуації.
Нагадаємо, 31 жовтня Співробітники СБУ і Генпрокуратури прийшли з обшуками до центрального офісу Державного агентства резерзва України.
У Генпрокуратурі повідомили, що службові особи Держагентства резерву України, за попередньою змовою зі службовими особами великого постачальника палива, провели заздалегідь узгоджені незаконні відкриті конкурсні торги щодо покупки за бюджетні кошти дизельного палива в кількості 17 тисяч тонн на загальну суму 257 млн грн.
У серпні минулого року тодішній міністр економіки Айварас Абромавічус заявив, що Інвентаризація Державного агентства резерву (Держрезерву) України виявила пропажу 250 тис. тонн зерна, десятки тисяч тонн палива, а також понтонних мостів.