"Завершено розслідування і направлено до суду обвинувальний акт стосовно командира ПМОП "Беркут" при ГУ МВС України в м. Києві за підозрою у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством під час проведення акції протесту біля Гостинного двору 18.02.2013", - пише у своєму Facebook речник ГПУ Андрій Лисенко.
Окрім керівника "беркутівців" підозрюваними у побитті активістів є його заступник і підлеглі. Під час розгону мирної акції постраждали 11 людей, ще 40 були незаконно затримані.
Дії підозрюваного кваліфіковано за ч. 2 статті 28, ч. 2 статті 365, ч. 2 статті 346, ч. 1 статті 351, статтею 340 (перевищення влади, що супроводжувалося насильством, перешкоджання діяльності народного депутата України, насильство щодо державного та громадського діяча, незаконне перешкоджання організації і проведенню зборів та мітингів) Кримінального кодексу України.
"Інших підозрюваних співучасників цих злочинів – заступника командира полку міліції спецпідрозділу "Беркут" та начальника відділу охорони громадської безпеки одного з райуправлінь міліції Києва, які переховуються на території Російської Федерації, оголошено в розшук і судом надано дозвіл на їх затримання", - резюмує Лисенко.
Нагадаємо, 18 лютого 2013 року активісти та народні депутати влаштували у дворі Гостинного двору в Києві мирну акцію протесту проти перебудови архітектурної пам'ятки на торгівельно-розважальний комплекс.
Заворушення почалися після того, як активісти повідомили про нове рейдерське захоплення будівлі. Під час прориву активістів забудовники і приватна охорона використовували проти людей сльозогінний газ і арматуру. Згодом до розгону долучились "беркутівці", 11 громадян дістали тілесні ушкодження, ще 40 осіб, зокрема двоє народних депутатів, були безпідставно затримані.
Керівництво МВС часів засудженого за держзраду екс-президента Віктора Януковича поклало відповідальність за бійку на народних депутатів, заявило, що правоохоронці "не порушували закон", та поновило на посаді командира "Беркуту", який керував розгоном мирної акції протесту.