Генпрокуратура просить суд про заочне розслідування справи Курченка

Поділитися
Генпрокуратура просить суд про заочне розслідування справи Курченка Генпрокуратура хоче заочного розслідування щодо Курченка © Андрій Товстиженко, DT.UA
Збитки, завдані злочинною організацією Курченка, перевищують суму в 14 млрд грн.

Генеральна прокуратура України скерувала до Печерського районного суду Києва клопотання про здійснення спеціального досудового розслідування стосовно бізнесмена-втікача Сергія Курченка, з метою забезпечення виконання процесуальних дій щодо "заочного" судового розгляду його справи.

Як повідомляє прес-служба Генпрокуратури, відомство веде досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою Курченка у створенні та забезпеченні діяльності злочинної організації з метою вчинення тяжких і особливо тяжких злочинів, а також у вчиненні у її складі низки кримінальних правопорушень (заволодіння чужим майном, коштами державних та інших банківських установ, держпідприємств паливно-енергетичного сектору, легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом тощо).

Наголошується, що збитки, завдані злочинною організацією Курченка, перевищують суму 14 млрд грн.

У ГПУ зазначають, що з лютого 2014 року Курченко знаходиться за кордоном України, де переховується від правоохоронних органів. У зв'язку з цим його оголосили в розшук. Крім того, суд обрав Курченку запобіжний захід у вигляді арешту.

"З метою забезпечення виконання процесуальних дій щодо здійснення "заочного" судового розгляду відносно С. Курченка Генеральною прокуратурою України 30.06.2017 до Печерського районного суду м. Києва направлено клопотання про здійснення щодо нього спеціального досудового розслідування. ", – йдеться в повідомленні відомства.

Раніше ГПУ встановила, що Курченко через ряд компаній - "Укрхарьковргазпостачання-2009", "Луганськпропангаз", "Харків-СПБТ", "Газукраїна-2009" і "Газукраїна-2020", "Запоріжгаз-2000", "Черкаси-Газпоставка" та інші структури - викуповував скраплений газ на спеціалізованих аукціонах за пільговими цінами (для потреб населення) і продавав на ринку вже за ринковою вартістю. В результаті, Курченко, за попередньою змовою з працівниками НАК "Нафтогаз України" та іншими особами, завдав збитків державі на загальну суму понад 1 млрд грн.

4 лютого генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що Одеська прокуратура спільно з Нацполіцією вийшла на вирішальний етап у розслідуванні однієї з найбільших афер Курченка, з допомогою якої він здійснив фіктивний транзит 800 тисяч тонн пального. Було затримано одеських митників, які дали свідчення по схемі розкрадання 1,2 млрд грн з держбюджету.

Луценко пообіцяв, що заочні суди над Курченком та Клименком почнуться не пізніше Дня незалежності. За його словами, слідом за грошима екс-президента Віктора Януковича до держбюджету України прийдуть і кошти, вкрадені його найближчим оточенням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі