Генпрокуратура: Процес повернення викрадених коштів в Україну буде тривалим

Поділитися
Генпрокуратура: Процес повернення викрадених коштів в Україну буде тривалим Процес повернення викрадених коштів в Україну буде тривалим © Андрій Товстиженко, DT.UA
США і Великобританія поділяться досвідом повернення незаконно привласнених та виведених активів і коштів з українськими колегами.

Правоохоронні органи проводять всі можливі заходи щодо притягнення до відповідальності колишніх високопосадовців, які можуть бути замішані у різних схемах зловживань з відмивання коштів з держбюджету та їхнього виведення за кордон, заявив перший заступник генерального прокурора України Микола Голомша на зустрічі з представниками компетентних органів США і Великобританії, повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

Темою зустрічі стали питання співпраці з питань пошуку, арешту та повернення незаконно привласнених і виведених з України активів та коштів, які належать екс-президенту, його близьким, посадовим особам колишнього уряду, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За словами Голомші, мова йде про 70 осіб, чия ймовірна причетність до вказаних правопорушень вже встановлена. "Важливо не тільки дізнатися, де знаходяться вкрадені кошти, але і повернути їх назад в Україну", - зазначив він.

У той же час він не заперечував, що є певні труднощі на шляху до вирішення цієї проблеми, оскільки "існує певний вакуум інформації щодо осіб-корупціонерів, оголошених у розшук. У багатьох випадках працівникам МВС та СБУ доведеться починати з нуля".

Заступник генерального прокурора Олексій Баганець при цьому відзначив відсутність механізму відстеження та повернення коштів і самих втікачів-корупціонерів, зокрема, відсутність міждержавних угод про правову допомогу з деякими іноземними державами.

Аташе з правових питань Посольства США в Україні Джеймс Прайс зазначив про те, що група американських експертів готова поділитися відповідним досвідом. "Наші фахівці знають, як знайти активи за кордоном, як окремих особистостей, так і корпорацій", - сказав він.

Його колега Мері Баталер також зазначила, що у американських правоохоронців є досвід та навички повернення такого роду активів, незважаючи на те, що з багатьма країнами, зокрема Перської затоки, відсутні формальні угоди.

Говорячи більш детально про масштаби корупції в Україні, радник з правових питань американського посольства підкреслила, що в середньому хабарі були порівняно мізерними: "політики продавалися задешево, але ціна корупції в уряді була набагато вищою".

Окрім того, Батлер закликала правоохоронні органи України тісніше співпрацювати з громадськими організаціями, які проводять свої незалежні розслідування. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі