Начальник Управління державної охорони Валерій Гелетей повідомив, що привернув до дисциплінарної відповідальності трьох підлеглих за результатами службового розслідування інциденту між ними і журналістами проекту "Схеми" на весіллі сина генпрокурора Юрія Луценка.
"За недотримання вимог Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб"... і Статуту внутрішньої служби Збройних сил України двоє офіцерів-учасників інциденту nf їх керівник притягнуті до дисциплінарної відповідальності", - написав Гелетей на своїй сторінці у Facebook у середу ввечері, 4 жовтня. При цьому він не став уточнювати, який саме дисциплінарне стягнення до них застосували.
Керівник УДО нагадав, що згідно із законом, співробітники держохорони повинні "захищати і поважати конституційні права та свободи людини і громадянина, бути зразком високої культури, скромності та витримки".
Крім того, Гелетей розпорядився провести з працівниками УДО додаткові заняття з дотримання правил військової ввічливості та поведінки військовослужбовців, визначених Статутом внутрішньої служби ЗСУ.
"Зараз плануємо проведення круглого столу з медіаекспертами та представниками ЗМІ з метою налагодження комунікації з журналістами, а також вироблення загального механізму дій, враховуючи специфіку діяльності УДО. Ще раз підкреслюю, що ми відкриті до конструктивного діалогу", - резюмував начальник Управління держохорони.
Нагадаємо, в ніч на 16 вересня два співробітника УДО напали на журналіста проекту "Схеми" Михайла Ткача й оператора Бориса Троценко в лісі біля ресторанного комплексу в Козині під Києвом, де в той час перебували українські високопосадовці, зокрема, президент Петро Порошенко, генпрокурор Юрій Луценко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, мер Києва Віталій Кличко і народні депутати.
За словами журналіста "Схем" Михайла Ткача, їх з оператором повалили на землю, а під час спроби викликати поліцію – напали повторно. В результаті нападу оператор пошкодив руку і отримав струс мозку. Журналісти написали заяву в поліцію про перешкоджання професійній діяльності.
Наступного дня начальник УДО Валерій Гелетей зателефонував Ткачу і вибачився за інцидент, а також пообіцяв провести службове розслідування.