У повідомленні також йдеться про те, що у затриманому катері "Тунець" було понад 240 кілограмів риби, зокрема судака, вилов якого заборонено. Після затримання судно передали у порт Єйська (Краснодарський край, РФ), вилов та інструменти вилучили, пише "Громадське".
У матеріалах ЗМІ також наголошується на тому, що рибалки нібито не змогли пояснити, де саме виловили рибу.
Російські правоохоронці відкрили справу за ч. 2 статті 8.37 КпАП РФ (порушення правил вилову водних біологічних ресурсів), мировий суд Єйська притягнув капітана до адміністративної відповідальності – штрафу у п'ять тисяч рублів, у нього конфіскували катер і знаряддя для рибальства.
Українські прикордонники наразі перевіряють інформацію про затримання, тож поки що не можуть ані підтвердити, ані спростувати її. Крім цього, Державна прикордонна служба разом з іншими правоохоронними органами відпрацьовує версію щодо того, що катер міг вийти з тимчасово окупованого Новоазовська (Донецька область).
Російські прикордонники затримують в Керченській протоці судна, що йдуть в українські порти в Азовському морі. Росіянами вже затримано понад 150 іноземних суден.
МЗС України та держав Європейського союзу, а також Державний департамент США неодноразово вказували на порушення Росією норм міжнародного права в Азовському морі. Європейський парламент проголосував за резолюцію, що засуджує дії РФ.
Україна, своєю чергою, планує до кінця року створити базу Військово-морських сил в Азовському морі. Докладніше про необхідність нарощування військової присутності на Азовському морі читайте у статті Юрія Бутусова "Азовський фронт" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".