Як завила Федеральна служба Росії, "екстремістами планувалося вчинення злочинів із мотивів політичної ворожнечі з метою залякування проросійськи налаштованих кримських татар і нагнітання міжнаціональної напруженості на території Республіки Крим".
Окупанти заявляють, що "екстремістська група" була сформована в Харкові і до її складу крім Велієва увійшли колишні спортсмени-боксери А. Стешенко і А. Третьяков. Зокрема їм інкримінують підпал будинку муфтія Криму Е. Аблаєва в січні 2018 року.
"За кожну проведену в Криму акцію їм було обіцяно виплачувати по 500 доларів США", - заявляє ФСБ.
В ФСБ додали що Стешенко був затриманий у квітні 2018 "при в'їзді на територію Республіки Крим, куди був направлений Велієвим для підготовки і здійснення провокацій". Велієву та Третьякову Росія висунула звинувачення заочно, вони "оголошені у федеральний розшук".
Зазначимо, що вранці "Кримська солідарність" повідомила про обшук будинку в кримськотатарських активістів Сервера Мустафаєва та Едема Смаілова. Чоловіків затримали і вивезли до Сімферополя.
Міністерство закордонних справ України засудило обшуки і затримання в окупованому Криму, які російські силовики провели 21 травня.
"Чергові незаконні затримання в Криму. Окупант намагається придушити волю кримських татар. Засуджуємо і далі будемо апелювати до міжнародних судів ", - написала в Twitter прес-секретар МЗС Мар'яна Беца.
Зауважимо, що муфтій Криму Еміралі Аблаєв раніше входив до складу Меджлісу кримськотатарського народу. У 2015 році він був виключений зі складу представницького органу. За словами депутата Верховної Ради України Мустафи Джемілєва, Аблаєв "став маріонеткою в руках окупаційних властей".
Нагадаємо, 26 квітня підконтрольні окупаційній "владі" Криму силовики провели на анексованому півострові масштабні обшуки. "Правоохоронці" прийшли з обшуками до будинків кримськотатарських підприємців та активістів Білогірська, а також провели "слідчі дії" в інших регіонах Криму.
Затриманого після обшуків бізнесмена Ресуля Веліляєва, якого вивезли з окупованого півострова і заарештували на два місяці, відправили до московського СІЗО "Лефортове". Федеральна служба безпеки Росії намагається звинуватити Веліляєва у "діяльності щодо існування екстремістських терористичних організацій".