Правозахисник стурбовані збільшенням контролю уряду за діяльністю громадських організацій.
"Запровадження в Україні звітності антикорупційних активістів та неурядових організацій підриває їх діяльність, яка важлива для відновлення довіри до влади у суспільстві. Нові вимоги захищають політиків, які незадоволені увагою суспільства до їх персон, і дозволяють їм обмежувати активістів, які займаються антикорупційними розслідуваннями", - зазначив директор євразійських програм Freedom House Марк Брендт.
У правозахисній організації впевнені, що цей закон також порушує стандарти Ради Європи, що забороняють довільне і дискримінаційне втручання у незалежну діяльність громадянського суспільства.
Нагадаємо, що 23 березня Верховна Рада внесла зміни у ст. 3 закону "Про запобігання корупції". Президентський законопроект підтримали 268 народних депутатів.
Спочатку законопроект був направлений на звільнення солдатів і молодших офіцерів від подачі е-декларацій. Проте під час розгляду у другому читанні у законопроект були внесені суттєві правки.
Зокрема, закон зобов'язує подавати е-декларації представників антикорупційних організацій. При цьому була відхилена поправка, яка зобов'язує подавати е-декларації редакторів і засновників ЗМІ.
Наступного дня голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв ініціював скасування даних правок, але за проект його постанови проголосували лише 46 парламентаріїв.
Зміни антикорупційного законодавства жорстко розкритикували в Брюсселі.