Freedom House поставила Україну на 16 місце з 60 у рейтингу свободи інтернет-простору

Фото
Поділитися
Проблемність України щодо інтернет-свободи було оцінено у 28 балів зі 100 (відповідно, що менше балів - то більше свободи).

У рейтингу "Свобода у Мережі-2013", що складається експертами правозахисної організації Freedom House, Україну названо вільною країною. У списку Україна посіла 16 місце. Дані рейтингу доступні на офіційному веб-сайті організації.

Проблемність України щодо інтернет-свободи було оцінено у 28 балів зі 100 (відповідно, що менше балів - то більше свободи).

Цьогоріч Freedom House розробила свою шкалу свободи інтернет-простору, в основі якої три критерії: доступ до інтернету, свобода функціонування сайтів - тобто, наявність або відсутність різного роду цензури, порушення прав користувачів - переслідування за сказане і написане в інтернеті.

Труднощі доступу до інтернету в Україні оцінено в 7 балів з 25, обмеження до контенту - у 7 балів із 35, порушення прав користувачів - 14 балів із 40.

Дані України трохи погіршилися порівняно з минулим роком - у 2012 році проблемність України було оцінено у 27 балів.

Найвільнішою країною у контексті інтернету визначено Ісландію - у неї 6 балів. Далі йдуть Естонія (9 балів), Німеччина (17 балів) і США (теж 17 балів).

З пострадянських країн Україну обігнала Грузія, отримавши 26 балів, посівши 12 місце. Відразу за Україною у списку йде Вірменія, де свободу в інтернет-просторі було оцінено в 29 балів. Вона і замкнула групу країн з вільним інтернетом.

Росію експертами організації віднесено до групи країн з частково вільним інтернет-простором. РФ отримала 54 бали, посівши 41 місце.

У цілому в усьому світі свобода інтернету за останній рік скоротилася.

На думку аналітиків, це явище викликано збільшенням можливостей для спостереження, новими правилами управління веб-контентом.

Також зросла кількість арештів користувачів соціальних медіа. У той же час активісти стають все обізнанішими про ймовірні загрози, відзначають фахівці правозахисної організації. Звичайно, згадується і випадок Едварда Сноудена. При цьому наголошується, що зусилля громадських активістів щодо розширення свободи користування інтернетом були досить ефективними.

Рейтинг охоплює відомості з 60 країн за період з травня 2012 року до квітня 2013 року. !zn

Читайте також:

У Freedom House підрахували, що чиновники розікрали третину бюджету Євро-2012

В "індексі свободи" Україна посіла місце між Замбією і Руандою

Freedom House вимагатиме санкцій для українських чиновників

YouTube потрапив до списку заборонених в Росії сайтів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі