Однак апеляційний суд закрив справу стосовно чоловіка, який звернувся до мера міста Тетіїв Київської області зі словом "гандон", повідомляє видання Судовий репортер.
У квітні цього року відбулося громадське зібрання з приводу зариблення річки Роська державним підприємством "Сервіс" за ініціативи Тетіївської міської ради. Зібрання проходило на вулиці, і громадяни висловлювали свою незгоду з діями мера, якого один із присутніх, Ігор Савлук, звинуватив у публікації неправдивої інформації. Зокрема, вказуючи на міського голову Руслана Майструка, він заявив, що ось такі "гандони" пишуть неправду. Вибухнув скандал.
У травні Тетіївський райсуд визнав чоловіка винним в дрібному хуліганстві і оштрафував на 51 грн. Сам же порушник провину не визнав і переконував, що мав на увазі відомого французького письменника-фантаста Іва Гандона, а тому це не є образливим нецензурним словом. Незважаючи на невеликий розмір штрафу, він принципово став доводити свою невинність. Але суд такі пояснення до уваги не прийняв, мотивуючи тим, що цей термін має кілька значень, у тому числі і вживається як образа стосовно осіб чоловічої статі.
Київський апеляційний суд спеціально переглянув відео скандалу і прийшов до висновку, що в контексті розмови чоловік дійсно порівняв мера з відомим французьким письменником-фантастом Івом Гандоном, оскільки вважав, що той розповідає фантастичні речі. Також апеляційний суд зазначив, що суд першої інстанції не врахував, що вираз не було пов'язано з явною неповагою до інших громадян, оскільки вони повністю його підтримували і активно захищали, коли мер хотів його штовхнути. Суд не побачив доказів того, що чоловік словом хотів образити мера, а не просто згадав прізвище французького письменника-фантаста.
У результаті апеляційний суд закрив справу за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Кожні 30 секунд у 2017 році жінок-політиків і журналісток ображали в Twitter. Про це йдеться в найбільшому в історії дослідженні Amnesty International та Element Al про те, як жінки стають жертвами ненависницьких висловлювань в інтернеті, передає Financial Times.
Дослідники залучили добровольців для перегляду трьохсот тисяч твітів, в яких згадувалися жінки зі списку вчених. Вони маркували будь-які ненависницькі висловлювання на основі гендерної або расової ознаки та сексуальної орієнтації. Отримані результати показують, що 1,1 мільйона образливих твітів стосувалися жінок зі списку, в який увійшли всі жінки-депутати британського парламенту, Конгресу США та низка журналісток, що працюють по всьому світу.