Фотокореспонденти влаштували мітинг під МВС після побиття журналіста в Києві

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Серед учасників акції був і постраждалий Олександр Кужельний, він почуває себе нормально

Фотокореспонденти влаштували мітинг біля будівлі Міністерства внутрішніх справ з вимогою гарантувати їм безпеку під час професійної діяльності та доводити до кінця розслідування нападів на журналістів, повідомляє ZN.UA з місця подій.

Мітинг під назвою «Безпеку — журналістам. Покарання — нападникам» влаштували після побиття фотокореспондента видання «Букви» Олександра Кужельного 14 серпня в центрі Києва.

Учасники акції тримали плакати з написами «Безпека де?», «Журналісти — не мішень», «Де вироки?». 

За словами речника МВС Артема Шевченка, який вийшов до мітингарів, справи щодо нападів на журналістів розслідують. Шевченко також закликав журналістів носити розпізнавальні знаки «преса». Варто додати, що демонстрація журналістського посвідчення не врятувала фотографа Кужельного від побиття. 

За даними Інституту масової інформації, з початку 2021 року в Україні щонайменше 12 разів нападали на журналістів, 11 разів погрожували, сім разів псували обладнання та 59 разів перешкоджали діяльності.

«Як ми знаємо з практики, правоохоронці не надто люблять починати кримінальні провадження саме за журналістськими статтями – 171 або 345-1 Кримінального кодексу. Ще менше цих справ доходить до судів. А засудження нападників до реальних покарань —  це радше виключення з правил. Історії наших колег Сергія Нужненка, Владислава Красінського, Дмитра Реплянчука, журналістів Bihus.Info, колег з проєкту «Схеми» й десятків інших по всій країні лише доводять це: за погрози, знищення майна, побиття журналістів майже ніколи не настає кримінальна відповідальність», — йдеться в описі мітингу на Facebook. 

Напад на Олександра Кужельного

14 серпня, після фотографування акції праворадикалів під Офісом президента, фотокореспондент видання «Букви» Олександр Кужельний прямував до метро. Його зупинила група хлопців, які вимагали видалити всі відзняті фото. Щоб «прискорити» процес, хлопці почали бити кореспондента.

Серед нападників були люди в футболках з символікою «Нацкорпусу»: Кужельного звинуватили в тому, що він нібито «антифа» і «зливає активістів поліції».

Увечері того ж дня лідер «Нацкорпусу» Андрій Білецький привів двох учасників нападу на зустріч з Кужельним, і ті принесли йому вибачення.

 

Обрання запобіжного заходу двом нападникам на Кужельного має відбутися 18 серпня у Печерському суді Києва: їм оголосили підозру за статтею 345-1 ККУ (погроза або насильство щодо журналіста), решту нападників ще шукають.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі