Forbes: Фрегат «Адмірал Макаров» - найпривабливіша мішень в Чорному морі після знищеної «Москви»

Поділитися
Forbes: Фрегат «Адмірал Макаров» - найпривабливіша мішень в Чорному морі після знищеної «Москви» © Міністерство оборони РФ
Після знищення крейсера командування Чорноморського флоту РФ боялося втратити останні три бойові судна, відвівши їх подалі від українського узбережжя, і це дало ЗСУ певні можливості.

Після того, як 14 квітня дві українські ракети потопили крейсер «Москва», у Чорноморського флоту РФ залишилося всього три великих бойових судна. Найкраще і найважливіше з них - це новий фрегат «Адмірал Макаров».

І це робить 125-метровий корабель найбільш цінною мішенню для ракет і безпілотників ВМС України, - пише Forbes. Видання зізнається, що не знає напевне, чи українські «Байрактеари» і «Нептуни» полюють на «Адмірала Макарова», так само як і на два інших судна того ж класу. У всякому разі, командування російського флоту в Чорному морі усвідомлюєть небезпеку. Численні докази говорять, що шкіпер «Адмірала Макарова» старається тримати фрегат подалі від українського узбережжя. Дистанція може захистити російський фрегат. Але через неї ж судно не здатне виконувати свою військов уроль, а саме захищати інші судна Чорноморського флоту від повітряних і ракетних атак.

Введений у 2017 році «Адмірал Макаров» - третій, останній і найсучасніший корабль свого виду. Всі три фрегати класу «Адмірал Григорович» входять до складу Чорноморського флоту. Кожне таке судно озброєне 24 ракетами середньої дальності «Бук». Крім того, на їхньому борту по 8 ракет «Калібр». Тож фрегати можуть як супроводжувати інші судна, так і атакувати цілі на суходолі.

«Адмірал Макаров» - невеликий корабель. Його водотоннажність становить лише 4 тисячі тонн, а на борту розміщується до 200 членів екіпажу. Тож він більш ніж вдвічі менший, ніж американські есмінці класу «Арлі Бек», які утворюють основу американських ВМС. Однак, Росія зараз не здатна збудувати більше судно, ніж фрегат. За іронією, головна причина цього - це нинішня війна проти України. Після розпаду СРСР Росія закуповувала великі морські двигуни в українських виробників. Після російського вторгнення і анексії Криму в 2014 році Київ припинив експорт в РФ включно з морськими двигунами, які потрібні для побудови будь-якого швидкого сучасного судна з водотонажністю від 5 тисяч тонн і вище.

Тож з 2014 року російські ВМС втратили можливість будувати великі бойові кораблі. Саме тому вони не змогли замінити старі радянські кораблі на зразок радянської «Москви». Остання була флагманом Чорноморського флоту РФ. Судно було старе, не пройшло важливої модернізації, а його довга служба почалася в 1983 році. Однак, на борту «Москви» було 16 ракет «Вулкан», 64 пускові установки С-300 і 40 ракет «Оса». Але всі ці ракети не змогли захистити «Москву» від українських «Нептунів». Судно згоріло й потонуло, забравши з собою значну частину екіпажу, який складався з 500 моряків.

Знищення «Москви», а також затоплення десантного корабля «Саратов» перед тим, змусило командування Чорноморського флоту РФ нервувати. Тож фрегати, які ще вціліли, відвели подалі. Коли російські судна виходять з порту в окупованому Криму, вони тримаються за 100 миль від українського узбережжя, сподіваючись, що українські ракети «Нептун» їх не дістануть на такій відстані. Але це також означає, що фрегати не здатні виконувати свою роботу. Це дозволило армії України знищити російський гарнізон на острові Зміїний.

Українські безпілотники TB-2 «Байрактар» нейтралізували російську ППО на острові, а потім почали полювати на цілі в морі. В понеділок вони пошкодили, а можливо і потопили патрульні катери класу «Раптор». Без захисту фрегатів ці катери були легкою здобиччю. Відхід російських кораблів від українського узбережжя фактично був рівносильним знищенню останніх фрегатів Чорноморського флоту. Який сенс в цих кораблях, якщо Росія не може ними скористатися. Разом з тим, українські ВМС, без сумнівів, хотіли б потопити «Адмірала Макарова» й два інших судна його класу. Сьогодні з’явилася інформація, що, можливо, один з російських фрегатів постраждав від українського удару. Не виключено, що це був «Адмірал Макаров».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі