Флот ударних безекіпажних катерів-камікадзе – унікальна українська розробка

Поділитися
Флот ударних безекіпажних катерів-камікадзе – унікальна українська розробка
Але йому ще тільки з'явиться. Чим же та/або ким були атаковані кораблі в Севастопольській бухті 29 жовтня, залишається загадкою.

Україна розпочала збір коштів на будівництво першого у світі флоту безекіпажних ударних катерів. Кампанію прорекламував у своєму офіційному телеграм-каналі президент країни Володимир Зеленський, пише ВВС.

Крім того, ЗСУ планують використовувати такі катери, щоб пробивати коридори для цивільних суден, які транспортують зерно з українських портів.

Збір коштів на безекіпажні катери, які є унікальною українською розробкою, проводиться на веб-сайті UNITED24. Там же можна побачити і прочитати, що вони являють собою.

Отже, надводний катер-камікадзе – це невеликий апарат, здатний вражати мету самопідривом. Крім того, катери-дрони зможуть вести розвідку, спостереження, супроводжувати кораблі ВМС, охороняти торгові судна, займатися цілевказівкою та охороною узбережжя від диверсійних груп.

Довжина такого катера – 5,5 метра, дальність – 800 кілометрів, автономність – 60 годин, максимальна швидкість – 80 кілометрів на годину, бойова частина – 200 кілограмів.

Катер-дрон управляється трьома відеоканалами. Крім того, він також оснащений супутниковою навігаційною системою та автопілотом.

Передбачається створити флотилію зі 100 таких суден.

У презентації на сайті зі збору коштів були використані кадри, які з'явилися у мережі після ударів по кораблям російського Чорноморського флоту на рейді Севастополя 29 жовтня.

Тоді, як визнало міністерство оборони Росії, пошкодження зазнав лише морський тральщик "Іван Голубець", проте, ґрунтуючись на відеозаписах, деякі іноземні експерти припустили, що катери атакували також фрегат Чорноморського флоту класу "Адмірал Григорович", озброєний ракетами "Калібр".

Як стверджується на сайті, апарати – "унікальна українська розробка".

Тим часом ще в травні 2022 року в одному зі списків американської військової допомоги Україні фігурували якісь "безекіпажні катери берегової охорони". Тип цих катерів та їх число вказано не було.

У, судячи з відкритих джерел, розробляється кілька типів автономних безекіпажних кораблів. Серед них великі надводні безекіпажні кораблі (Large Unmanned Surface Vehicles - LUSV), середні (Medium Unmanned Surface Vehicles - MUSV) і надвеликі підводні (Extra-Large Unmanned Undersea Vehicles XLUUV).

Однак усі ці кошти відрізняються від дронів-камікадзе, якими, по суті, є українські катери, хоча, можливо, в них використовуються західні технології.

Сучасний бойовий корабель менш захищений, ніж, наприклад, дредноут часів Другої світової війни. Він влаштований настільки складно, що майже в будь-якій частині може бути критично важливий компонент, втрата якого позбавить його боєздатності.

Ось тому 225 кілограмів вибухівки на невеликому катері-камікадзе можуть вивести з ладу сучасний бойовий корабель. Крім того, дистанції ведення морського бою збільшились у десятки разів — тепер захищатись доводиться не від снарядів, а від протикорабельних ракет, для чого на кораблях існують системи ПРО. Захисту проти катера-дрона немає.

Та й катер-дрон ще тільки повідомлено з'явитися як вид сучасної зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі