Фірмові "іспанські" ліхтарі в Маріїнському парку виявились китайськими

Поділитися
Фірмові Ліхтарі біля Верховної ради виявились китайського виробництва// Семен Широчин © Хмарочос
Ліхтарі китайського виробництва в два рази дешевші, ніж вказано в документах.

"Іспанські" ліхтарі, які встановили у Маріїнському парку біля Верховної Ради, насправді вироблені у Китаї, де їх продають удвічі дешевше, повідомила на своїй сторінці у Фейсбуці архітекторка Дарина Недозим. Жінка помітила, що нові ліхтарі "з Іспанії" дуже схожі на ті, що продаються на китайському сайті Alibaba. Проте, навіть при максимальній вказаній ціні за декоративний низ опори і світильник, сума виходить вдвічі нижчою, за вказану в тендері.

"Іспанські" вони тому, що на сайті китайського виробника вони називаються "Іспанський стиль". Хоча, скоріше за все, постачальник якісь бумажки собі намалював на все це щастя, але привід вимагати експертизи і розслідування точно є", - пише Дарина.

За повідомленням "Наші гроші", у вересні 2019 року КП "Київміськсвітло" Київської міської державної адміністрації за результатами тендеру замовило ТОВ "Будівельна компанія Тесла" капітальний ремонт зовнішнього освітлення Маріїнського парку в Печерському районі. Загальна сума ремонту склала за 18,41 млн грн, найбільша частка витрат пішла на паркові ліхтарі – 12,63 млн грн. При цьому "Київміськсвітло" повідомляло, що в парку встановлені опори виробництва Іспанії.

Єдиним конкурентом "Будівельної компанії Тесла" на тендері був харківський продавець електрообладнання ТОВ "Геліон-Електро". Суперник не отримував державних підрядів, але двічі програвав переможцю.

Сама столична "Будівельна компанія Тесла" створена в березні 2018 року і належить Івану Шкелебею із смт. Міжгір'я на Закарпатті. Керує нею Аліна Леденьова. З червня 2019 року вона отримала підрядів виключно "Київміськсвітла" на суму 79,91 млн грн.

Із 2019 року компанія фігурує в кримінальному провадженні щодо відмивання коштів, ухилення від податків та зловживання владою чи службовим становищем як одне з довгого переліку підприємств з ознаками фіктивності.

Раніше, СБУ викрила 10-річну шахрайську схему в КМДА. Підприємство "Київський інститут земельних відносин" створило автоматизовану систему програмного комплексу "Кадастр". Заступник директора Департаменту земельних ресурсів КМДА та ексначальник відділу прикладного програмного забезпечення підприємства-розробника незаконно зареєстрували на себе виключне право на програмний продукт і таким чином, привласнили понад 4 млн гривень на незаконному патенті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі