Перехід релігійних громад до Православної церкви України (ПЦУ) сповільнився останніми днями перед другим туром президентських виборів. Про це повідомив патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет в інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Це дійсно так. Бо думали, що буде президентом людина, яка не буде підтримувати оцей процес об'єднання українського православ'я. Зеленський заявив, що він не буде втручатися у церковні справи. І це добре. Але якщо він не буде втручатися, то народ сам обере українську церкву", – заявив Філарет.
За його даними, за чотири місяці після того, як Україна отримала від Вселенського патріархату Томос про автокефалію до ПЦУ перейшло понад 500 парафій Московського патріархату. Філарет каже, що цей процес триває.
Патріарх також спростував інформацію про "захоплення храмів", нагадавши, що перехід громад з однієї церкви в іншу регулюється відповідним законом.
"Якщо більшість парафіян, а парафіянами вважаються ті, які живуть в даній парафії, тобто в даному селі, або, якщо в містах, відвідують даний храм, то храм при виборі центру належить більшості", – зазначив Філарет.
28 січня президент Петро Порошенко підписав закон, яким регламентуються правила зміни підпорядкованості релігійних організацій та процедура їх реєстрації. Згідно із законом, держава визнає право релігійної громади переходити з однієї церкви до іншої шляхом реєстрації нового статуту або внесення змін у діючий. Відповідне рішення приймається загальними зборами громади, які скликають її члени.
Нагадаємо, що 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі посоху й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.
Про небезпеку одержавлення ПЦУ читайте в статті Катерини Щоткіної ""Євангеліє" від влади" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".