Філарет розповів, скільки ієрархів УПЦ МП підтримали Томос про автокефалію

Поділитися
Філарет розповів, скільки ієрархів УПЦ МП підтримали Томос про автокефалію Філарет: Якщо Україна не отримає Томос, це означатиме, що Москва перемогла вселенського патріарха
"Ми знаємо, що підписалися близько десяти, проте публічно заявили два", – повідомив предстоятель УПЦ КП.

Десять ієрархів Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) підписали звернення до вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу на автокефалію української церкви. Про це заявив предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет в інтерв'ю виданню "Українська правда".

"Ми знаємо, що підписалися близько десяти, проте публічно заявили два", – зазначив він. На питання про те, чому промовчали інші та чи покарає Москва тих, що підтримали звернення, Філарет відповів: "А коли буде Томос, коли утворюється єдина Помісна Українська Церква, то боятися вже пізно буде. Вони будуть вільно приєднуватися, і ми всі будемо складати єдину Українську Православну Церкву".

Філарет також додав, що за деякими спостереженнями, приблизно 2/3 УПЦ МП виступають за приєднання до Київського патріархату. У разі, якщо Україна не отримає Томос, це означатиме, що Москва перемогла вселенського патріарха, і вона є найвпливовішою церквою, зазначив Філарет.

"Але, як би не було, Київський патріархат продовжить рости. До нас будуть приєднуватися і з Автокефальної Церкви, і з Московського патріархату, як це відбувається зараз. А прийде час – нас визнають. Не можуть не визнати одну з найбільших церков у світі", – сказав патріарх.

19 квітня Верховна Рада схвалила звернення до патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію православної церкви в Україні. Відмовилися підтримати звернення тільки колишні "регіонали" з фракції "Опоблок" та групи "Відродження".

22 квітня Синод Вселенського патріархату прийняв звернення президента України Петра Порошенка та предстоятелів українських православних церков про надання автокефалії і "вирішив тісно спілкуватися і координувати свої відносини з сестринськими православними церквами з цього питання".

Детальніше про перспективи створення Української помісної православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Церква єдності і боротьби протилежностей" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі