Фахівці оцінили ризики прориву греблі Київської ГЕС внаслідок обстрілу

Поділитися
Фахівці оцінили ризики прориву греблі Київської ГЕС внаслідок обстрілу © Kyiv maps
Станція і гребля мають достатній запас міцності, а стан гідротехнічних споруд відстежується цілодобово.

Попри поширювану у мережі інформацію про начебто критичний стан гідротехнічних споруд Київської ГЕС та ризик прориву греблі, вони перебувають у належному стані. А можливі пошкодження від ракетного удару, не призведуть до катастрофічних наслідків, розповіли в «Укргідроенерго».

Фахівці наголосили на тому, що безпеці гідроелектростанцій приділяється велика увага, як особливо важливим об’єктам електроенергетики України.

«Враховуючи стратегічне значення Київської ГЕС для Об’єднаної енергосистеми країни, її охорона здійснюється  відомчою воєнізованою охороною у взаємодії зі спеціалізованими підрозділами інших відомств», - пояснюють вони.

Цілодобовий контроль безпеки гідротехнічних споруд забезпечують необхідна кількість контрольно-вимірювальної апаратури та автоматизована система контролю безпеки, яка опрацьовує отримані дані.

«Постійний експлуатаційний контроль та функціонування Автоматизованої системи контролю забезпечує своєчасне виявлення будь-яких передумов зміни стану споруд та запобігання виникненню аварійного стану»,  - наголошується у повідомленні.

Надійність гідротехнічних споруд також підтверджують висновки Міжвідомчої комісії, яка кожні п’ять років обстежує їх.

Якщо ж російські окупанти вирішать вдарити ракетами по греблі Київського гідровузла, критичної загрози для населення не прогнозується. Збудовані у 1960-х роках станція і гребля проєктувалися з урахування тогочасних загроз, і мають достатній запас міцності та стійкості, тож зруйнувати чи суттєво пошкодити масивні гідротехнічні споруди не так просто.

У випадку пошкодження металевих затворів греблі, можливі неконтрольований витік води з Київського водосховища та короткочасне підтоплення деяких територій в нижньому б’єфі гідровузла. Зони підтоплення  будуть незначними і відомі службам ДСНС та місцевим органам влади, тож людей повідомлять завчасно.

В «Укргідроенерго» вважають, що поширення інформації про «катастрофічні наслідки» від прориву греблі спрямоване на нагнітання паніки в українському суспільстві, відвернення його уваги від актуальних проблем.

Увагу всього світу прикуто до Запорізької АЕС, яку президент РФ Владімір Путін зробив заручницею у своїй невмотивованій широкомасштабній агресії проти України. Але є ще й гідроелектростанції, в водосховищах яких накопичено величезну кількість води. Чи несуть вони загрозу на кшталт «гранати в руках мавпи», якщо опиняться під контролем ворога? Читайте в інтерв’ю Віктора Конева із заступником гендиректора ПрАТ «Укргідроенерго» Богданом Сухецьким.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі