У Державній службі України з питань безпеки продуктів харчування зв'язали навис над Києвом зміг з кількістю шкідливих викидів в атмосферу.
"Станом на вчорашній день у нас є дійсно перевищення за деякими показниками. Це, в першу чергу, формальдегід, оксид вуглецю, діоксид азоту і сірчаний ангідрид. Перевищення в два, три, чотири, за деякими показниками діоксиду азоту в п'ять разів граничних концентратів. У нас є 100%-ний зв'язок з кількістю автотранспорту та перевищенням гранично-допустимих концентрацій", - розповів головний спеціаліст управління державного контролю за дотриманням санітарного законодавства Госпродпотребслужбы Дмитро Дерев'янко.
При цьому, усі зафіксовані у столичному повітрі речовини, за його словами, можуть негативно впливати на здоров'я людини.
На території Києва на поточний момент, як зазначив Дерев'янко, діють 10-15 стаціонарних точок, які в режимі онлайн досліджують вміст шкідливих речовин, забруднення повітря на найбільш жвавих магістралях, таких як Оболонський проспект, проспект Перемоги, Кільцева дорога.
"Ми маємо системні проблеми із забрудненням повітря, які посилюються від погодних умов", - зазначила голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.
Вона додала, що причиною так званого смогу в Києві можуть бути вихлопні гази автотранспорту, викиди підприємств, продукти горіння звалищ сміття, де серед неотсортированных відходів можуть бути і ртутні лампи, і продукти переробки медичних установ, а також викиди сміттєспалювального заводу "Енергія".
Фахівці рекомендують не перебуває тривалий час на вулиці, особливо в денний час, проводити вологе прибирання в приміщеннях як можна частіше, а також здійснювати прогулянки переважно у ранковий або вечірній час.
Нагадаємо, 26 липня в Держслужбі з НС пояснили причину появи білого смогу в Києві. Також повідомили, що рівень забруднення повітря перевищує норму. Так, біла димка, яка з'явилася напередодні в Києві, виникла не через пожежі на торфовищах, а викликана певними метеорологічними умовами. У відомстві підкреслили, що у зв'язку з температурним режимом, відсутністю тривалих опадів та вітру. Це сприяє накопичення та утримання шкідливих домішок у приземному шарі атмосфери.