Facebook видалив у грудні минулого року десятки профілів, які пов'язані з партією п'ятого президента України Петра Порошенка "Європейською солідарністю", йдеться у звіті соцмережі. Також серед видалених виявилися сторінки, пов'язані з організаціями "Справа громад" і "Антикорупційний блокпост".
Згідно зі звітом, більшість видалених українських сторінок були націлені на внутрішню аудиторію країни. Однак були й ті, що були орієнтовані на аудиторію за межами країни.
Так, в Україні видалили 23 акаунти, 25 сторінок, 11 груп і 19 акаунтів Instagram, які створили в Луганській області. Вони були націлені на аудиторію в Молдові, Казахстані, Великій Британії, Іспанії, Киргизстані, Україні, Білорусі, Німеччини та РФ.
"Ця мережа була пов'язана з людьми в Луганській області в Україні та тими, хто був пов'язаний з політичною групою "Боротба". Вона була сконцентрована навколо позаплатформенних доменів і, коли ми видалили її, вже почала формувати свою аудиторію", - йдеться у звіті.
Також Facebook видалив 13 облікових записів, 31 сторінку, шість груп і три облікові записи Instagram, які були орієнтовані на внутрішню аудиторію. Відзначено, що мережа виникла в Україні та була пов'язана з особами, які мали відношення до неурядової організації "Антикорупційний блокпост".
Згідно зі звітом, Facebook також видалив 27 облікових записів, 37 сторінок, 21 групу і 13 облікових записів Instagram, які були створені в Україні іта орієнтовані на внутрішню аудиторію.
"Наше розслідування виявило зв'язку з особами, пов'язаними як з партією" Європейська солідарність ", так і з української неурядовою організацією "Справа Громад". Коли ми видалили цю мережу, вона почала формувати свою аудиторію", - зазначено у звіті.
При цьому зазначено, що причиною для видалення облікових записів, пов'язаних з партією Порошенка, стала "скоординована неавтентична поведінка". Під цим маються на увазі "скоординовані зусилля для маніпулювання суспільною думкою для стратегічної мети, де фальшиві аккаунти є основними для операції".
У звіті також йдеться про те, що люди, які стоять за вказаною активністю, використовували фейкові акаунти. Це робилося для того, щоб створити несправжніх осіб, уникнути контролю з боку Facebook.
"Вони також поширювали контент з офіційних сторінок політичних партій і політиків, ставили лайки та коментували під текстами інших людей, щоб показати їх більш популярними, ніж вони є насправді. Ця мережа розміщувала повідомлення українською та російською мовами про новини та політику в Україні, включаючи схвальні коментарі про "Європейську солідарність" і її кандидатів, громадську організацію "Справа громад", експрезидента Порошенка та критику чинного президента Зеленського. Частина цього контенту була оцінена місцевими фактчекерами як фальшива", - йдеться в повідомленні Facebook.
Раніше повідомлялося про те, що Facebook і Instagram заблокували аккаунт чинного президента США Дональда Трампа після того, як його прихильники прорвалися в Капітолій. Засновник Facebook Марк Цукерберг назвав блокування облікових записів безстроковим і зазначив, що платформа компанії використовувалася для закликів до насильницького повстання.
При цьому капіталізація Facebook і Twitter впала на 44 мільярди доларів через блокування облікових записів президента США Дональда Трампа.