Евакуація українців з Китаю: реакція іноземних ЗМІ

Поділитися
Евакуація українців з Китаю: реакція іноземних ЗМІ
За даними іноземних журналістів, поведінка громадян України була неадекватною.

Евакуація українських та іноземних громадян з поставленого на карантин міста Ухань (Китай) стала справжньою сенсацією не лише для українських, а й для іноземних ЗМІ. Сороміцьку позицію української влади щодо забезпечення ефективної системи повернення українців на Батьківщину активно почали висвітлювати в провідних мас-медіа.

Реакція іноземних ЗМІ

Видання Time назвало поведінку українців, які вийшли на протести та мітинги в Нових Санжарах, неадекватною.

"Зусилля України щодо евакуації понад 70 людей з Китаю через новий коронавірус, стали хаотичними. Місцеві жителі, які виступали проти повернення українців, кидали камінням в евакуйованих людей та вступали в сутичку з поліцією", - пише американське видання.

Офіцерам довелося розігнати протестувальників, щоб розблокувати дорогу, яка веде до лікарні, аби створити кордон для транспортних засобів, пише South China Morning Post.

"Демонстранти запалили багаття та розбили щонайменше три вікна автобуса, частина евакуйованих розмахувала українськими прапорами", - йдеться у повідомленні китайського видання.

За даними BBC, Служба безпеки України та Міністерство охорони здоров'я довго не могли порозумітися щодо заяви, яка начебто стверджує, що деякі евакуйовані з Китаю люди заразилися коронавірусом.

"Служба безпеки України (СБУ) заявила, що фальшивий електронний лист із заявою від Міністерства охорони здоров'я неправдиво стверджує, що деякі евакуйовані люди заразилися вірусом. В даний час чиновники СБУ розслідують явну підробку", - зазначають іноземні журналісти.

За словами журналістів видання Focus, хаотична поведінка громадян України пов'язана з тим, що населення злякалося поширення коронавірусу.

Евакуація українців з Уханя

У четвер, 20 лютого, з Уханя евакуювали 45 українців і 27 іноземних громадян, однак трьом пасажирам і дівчині з собакою відмовили в допуску на борт літального судна.

Зокрема український борт евакуював громадян Аргентини, Домініканської республіки, Еквадору, Коста-Ріки та інших країн.

Через погану погоду літак не зміг приземлитися в Харкові з першої спроби. Тому повітряне судно сіло в Борисполі для дозаправки.

МОЗ до останнього приховував місце, де українці перебуватимуть на карантині.

Що сталося в Нових Санжарах?

Евакуйованих громадян доставили на двотижневу обсервацію в закритий медцентр МВС в Нових Санжарах Полтавської області. Щоб не допустити цього, місцеві жителі заблокували дорогу, в Нові Санжари стягнули поліцію і Національну гвардію. У ході зіткнень постраждали 10 осіб, у тому числі 9 правоохоронців.

Увечері в Нові Санжари вилетіли прем'єр Олексій Гончарук та голова МОЗ Зоряна Скалецька для організації роботи оперативного штабу.

Президент Володимир Зеленський присоромив українців за таке ставлення до співгромадян, запевнивши, що "Україна не буде здавати своїх". Одночасно він погрожував розмістити евакуйованих українців у будинках своїх політичних опонентів "в Конча-Заспа".

Очевидно, що ні українська влада, яка протягом місяця не могла організувати евакуацію, ані самі українці не змогли гідно вирішити завдання вивезення співгромадян із зони епідеміологічного лиха. Детальніше, як Україна зустрічала співвітчизників з Уханя, читайте в матеріалі Тетяни Силіної "Український сором".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі