Як заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Реймсалу, сьогодні близько 90% громадян України, які звертаються з проханням про довгострокові візи, просять її з метою працевлаштування. Тому, за його словами, надалі не виправдано зберігати таке виключення для громадян України. Рішення вступить в силу 1 листопада, передає Радіо Свобода.
Таке ж рішення про скасування виключення по оплаті держмита за довгострокові візи ввели і для громадян Білорусі.
Йдеться тільки про національну візу типу D на строк понад 90 днів (до року) для перебування з метою працевлаштування, навчання, тривалого лікування тощо. Держмито за розгляд заявки на таку візу до Естонії становить зараз стандартно 80 євро. Згідно з ще одним рішенням, прийнятим 24 вересня, ця сума з 1 січня 2020 року зросте до 100 євро.
Ці візи не стосуються громадян України, які мають намір відвідати Естонію чи інші держави-члени шенгенської зони на термін до 90 днів протягом кожних 180 днів без права на працевлаштування. Для власників біометричних українських паспортів такі безвізові подорожі, в іншому випадку потрібна звичайна шенгенська віза.
Раніше Кабмін України спростив для іноземців процедуру отримання робочих віз. Також з початку року МЗС оформило 20 тисяч електронних віз для іноземців. Перша електронна віза для в'їзду в Україну була видана в квітні 2018 року.