У першій хресній ході Православної церкви України до 1031-річчя хрещення Київської Русі-України взяли участь близько 20 тисяч вірян, розповів предстоятель ПЦУ, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
"Загалом, я так вважаю, що в нашій українській хресній ході взяли участь приблизно 20 тисяч людей. Ми штучно людей не звозили, просто запрошували до Києва, на нашу справжню українську ходу для того, щоб взяти участь у молитві, помолитися за єдність, мир, любов, злагоду. Сьогодні ми бачимо, що багато охочих з усієї України долучилися до нашого українського ходу", - цитує предстоятеля "Радіо Свобода".
За словами Епіфанія, у ході 28 липня також взяли участь 50 архієреїв та 1500 священнослужителів. Крім того, до молитовного відзначення річниці хрещення долучилися представники Вселенського патріархату та Елладської православної церкви.
"Сьогодні на Божественній літургії уже брали участь представники Елладської Православної Церкви. Також наш архієрей співслужив з представниками Елладської Церкви у Фессалоніках, що засвідчує, що де-факто Елладська Церква визнає автокефалію нашої Української Православної Церкви", – зазначив він на брифінгу наприкінці ходи.
Вранці 28 липня поліція повідомляла про те, що до урочистостей в центрі Києва долучилися близько 15 тисяч вірян.
Нагадаємо, 6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні.
Церемонія передачі палиці й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.
15 грудня на Об'єднавчому соборі в Софії Київській було обрано голову помісної української церкви – Православної церкви України. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Інтронізація голови ПЦУ відбулася 3 лютого, 30 січня було офіційно зареєстровано Київську митрополію Православної церкви України.
Проте останнім часом між Філаретом і Епіфанієм утворилася навіть не тріщина - прірва у відносинах. Докладніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святійші недуги" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".